КСУ наполягає на припиненні членства КС Росії у Всесвітній конференції конституційного правосуддя з огляду на підтримку ним злочинної влади Путіна

Версія для друку

 

3 жовтня, 2022

У понеділок, 3 жовтня, виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий надіслав до членів Всесвітньої конференції конституційного правосуддя (ВККП) та учасників 5-го Конгресу ВККП звернення із закликом припинити членство КС Росії в цій усесвітній організації.

Як відомо, КС Росії вкотре грубо порушив принципи, на яких засновано ВККП, знову схваливши спробу анексії українських територій.

 

Подаємо повний текст надісланого листа:

 

„Членам Всесвітньої конференції  конституційного правосуддя

Учасникам 5-го Конгресу Всесвітньої конференції  конституційного правосуддя

м.Київ, 3 жовтня 2022 року

Саме напередодні 5-го Конгресу Всесвітньої конференції конституційного правосуддя, темою якого є «Конституційне правосуддя та мир», один із членів Усесвітньої конференції конституційного правосуддя (WCCJ) знову вдався до дій, які цілком несумісні з цілями WCCJ.

2 жовтня 2022 року Конституційний Суд Російської Федерації, у той самий спосіб, що й у випадку незаконної анексії українського Криму Росією 2014 року, офіційно визнав законною проголошену Путіним анексію деяких інших частин території України, зокрема Херсонської та Запорізької областей.

Своєю дією Конституційний Суд Російської Федерації продовжує сприяти жорстокій війні Росії проти України, призводячи до численних смертей, звірств, виправдовує військову агресію, геноцид української нації та інші злочини за міжнародним правом, допомагаючи Путіну стерти українську національну ідентичність і воювати до останнього українця.

Конституційний Суд Російської Федерації не можна надалі сприймати як орган правосуддя, що є вірним додержанню демократії, людських прав і правовладдя як на національному, так і міжнародному рівнях. Ця російська інституція перетворилася на слугу імперіалістичного режиму Путіна, що має всі ознаки класичного поняття тиранії та сучасної концепції фашизму.

Від імені Конституційного Суду України та особисто звертаюся до всіх вас із проханням ужити всіх можливих заходів, щоб членство Конституційного Суду Російської Федерації, який своїми діями офіційно підтримує злочинну владу Путіна та ухвалює рішення, що суперечать загальновизнаним принципам міжнародного права, у Всесвітній конференції конституційного правосуддя було припинено.

 

В. о. Голови Конституційного Суду України              Сергій ГОЛОВАТИЙ

 

Нагадаємо, що 30 вересня цього року виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий надіслав лист Голові Конституційного Суду Республіки Індонезія пану Анвару Усману, що головує у Всесвітній конференції конституційного правосуддя (ВККП) та Генеральному секретареві ВККП Шнутцу Рудольфу Дюрру, повідомивши, що Конституційний Суд України не буде брати участі в роботі 5-го Конгресу ВККП з огляду на те, що досі  КС Росії та КС Білорусі залишаються членами цієї всесвітньої організації.

Ще раніше, 4 березня цього року, виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий  звернувся до Бюро та Секретаріату ВККП з відкритим листом із пропозицією розглянути питання про припинення членства Конституційного Суду Російської Федерації та Конституційного Суду Республіки Білорусь у ВККП з огляду на те, що ці інституції є складниками системи органів публічної влади держав, рішеннями, діями та бездіяльністю яких у порушення загальновизнаних принципів міжнародного права вчинено агресію проти України. Органи конституційної юрисдикції Російської Федерації та Республіки Білорусь прямо або опосередковано брали участь у легітимізації агресивних дій урядів цих держав.

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України