Пам’яті Василя Тація

Версія для друку

12 січня, 2024

 

13 січня цього року видатному українському правознавцю, науковцю, державному діячеві Василю ТАЦІЮ виповнилося б 84 роки.

28 вересня 2022 року смерть обірвала життя Василя Яковича, але в пам’яті всіх, хто знав і працював разом з ним, він назавжди залишиться чуйною людиною, люблячим батьком, надійним другом і мудрим наставником.

Василь Якович своє життя присвятив науці. Його життєвий та трудовий шлях є прикладом для наслідування. Він – знаний фахівець у галузі права, автор сотень наукових праць, серед яких монографії, підручники, навчальні посібники тощо. Як член Конституційної комісії він брав участь у розробці проєкту Конституції України та був дотичний до створення органу конституційного контролю.

Василь Якович був почесним президентом Національної академії правових наук України та понад 30 років очолював Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, який став альма-матер для багатьох фахівців у галузі права, зокрема й для суддів та працівників Конституційного Суду України.

Багаторічна наукова співпраця Конституційного Суду України з Академією та Університетом зробила великий внесок у розвиток верховенства права в Україні.

Висновки їх висококваліфікованих вчених були науковим підґрунтям багатьох рішень Конституційного Суду України та надійною основою формування конституційної доктрини.

Академік неодноразово був гостем у Конституційному Суді України та брав участь у різноманітних заходах, що їх проводив Суд. Подібно як судді та працівники Секретаріату Конституційного Суду України також брали активну участь у наукових конференціях, круглих столах та симпозіумах, організованих Національною академією правових наук України чи Національним юридичним університетом ім. Ярослава Мудрого, що є справжнім прикладом наукового партнерства.

Василь Якович був наставником та прикладом для багатьох поколінь майбутніх студентів-правників. Асоціація випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 2023 року започаткувала іменну стипендію імені академіка Василя Яковича Тація. Конституційний Суд України одним із перших державних органів, який підтримав зазначену ініціативу та долучився до створення фонду стипендії академіка Василя Яковича Тація.

За плечима талановитого керівника складний, іноді тернистий шлях. Та попри всі життєві негаразди він завжди був людяним та доброзичливим. У пам’яті всіх, хто його знав та працював із ним, назавжди збережеться світлий образ Василя Яковича як людини щирої, порядної, відданої справі утвердження і розвитку української науки.

 

   

   

 

                     

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України