Перший сенат розглядав справу за конституційною скаргою Стефурака І.Я.

Версія для друку

16 листопада, 2022
 

Сьогодні, 16 листопада, Перший сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Стефурака Ігоря Ярославовича щодо відповідності Конституції України положення другого речення абзацу першого частини третьої статті 87 Закону України „Про державну службу“ від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі – Закон № 889) в редакції Закону України „Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи“ від 14 січня 2020 року № 440-ІХ (далі – Закон № 440).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Віктор Кривенко виклав зміст конституційної скарги, а також поінформував про перебіг справи в судах та обґрунтування скаржника.

Зокрема, було зазначено, що Стефурак І.Я. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України положення другого речення абзацу першого частини третьої статті 87 Закону № 889 в редакції Закону № 440, згідно з яким ,,суб’єкт призначення або керівник державної служби може пропонувати державному службовцю будь-яку вакантну посаду державної служби у тому самому державному органі (за наявності)“.

На його думку, внесені Законом № 440 зміни призвели до звуження змісту та обсягу його конституційного права на працю, а також позбавили його захисту від незаконного звільнення.

Суддя-доповідач повідомив, що з метою забезпечення повного та об’єктивного розгляду справи було направлено звернення до відповідних державних установ та запропоновано фахівцям наукових закладів висловити позиції з питань, порушених у конституційній скарзі.

Перший сенат дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в рубриці Архів відеотрансляцій засідань.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України