Презентовано щорічне послання Президента України до Верховної Ради України

Версія для друку

Презентовано щорічне послання Президента України до Верховної Ради України

 

20 вересня 2018 року Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук взяв участь  у засіданні Верховної Ради України, на якому було презентовано щорічне послання Президента України.

Відповідно до статті 106 Конституції України щорічне послання Президента до Верховної Ради України стосується внутрішнього та зовнішнього становища України. Згідно з чинним Регламентом Верховної Ради України, щорічні та позачергові послання Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України включаються до порядку денного сесії позачергово без голосування.

На пленарному засіданні Верховної Ради під час заслуховування щорічного послання Президента України були присутні Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних органів виконавчої влади, представники судової влади,  глави дипломатичних представництв іноземних держав, засоби масової інформації та інші офіційні особи.

Президент України виклав свою позицію щодо важливих напрямів економічного, політичного, соціального розвитку держави та окреслив перспективні напрямки розвитку країни на найближчий час. Глава держави наголосив на важливості закріплення в Конституції України європейського та євроатлантичного курсу України. Він закликав депутатів не зволікати з розглядом цього питання та направити вказаний законопроект на експертизу до Конституційного Суду України найближчим часом.

Послання Президента України є одним з важливіших елементів національної політики, які організують поточні і перспективні дії органів державної влади для досягнення найбільш ефективних результатів встановлених довго- та середньострокових пріоритетних завдань розвитку країни.

Також до порядку денного Верховної Ради України включено питання про розгляд проектів постанов щодо визначення з подальшою роботою над двома законопроектами про внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності. Пізніше одну з цих постанов було підтримано народними депутатами України. Нагадаємо, що у 2018 році Конституційним Судом України було надано висновки щодо цих законопроектів.

Крім того, народні депутати включили до порядку денного пленарного засідання ВРУ питання про призначення на посаду суддів Конституційного Суду України.

Фото з офіційного інтернет-представництва Президента України

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України