Редакційна рада видання "Вісник Конституційного Суду України" підбила підсумки роботи за рік

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Редакційна рада видання «Вісник Конституційного Суду України» підбила підсумки роботи за рік

 

 

3 грудня 2014 року відбулося чергове засідання Редакційної ради офіційного друкованого органу Конституційного Суду України – видання «Вісник Конституційного Суду України».

У засіданні взяли участь очільник редакційної ради, Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Юрій Баулін; суддя КСУ, доктор юридичних наук, професор Василь Бринцев; суддя КСУ у відставці, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Михайло Костицький; суддя КСУ, доктор юридичних наук, професор Микола Мельник; Постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Анатолій Селіванов; суддя КСУ, доктор юридичних наук, доцент, старший науковий співробітник Ігор Сліденко; суддя КСУ, кандидат юридичних наук, доктор права Петро Стецюк; суддя КСУ у відставці, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Володимир Тихий; судді КСУ – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України Станіслав Шевчук і доктор юридичних наук, доцент Віктор Шишкін.

Відповідно до порядку денного Юрій Баулін поінформував колег про підсумки роботи Редакційної ради „Вісника Конституційного Суду України“ в 2014 році, повідомивши, що за звітний період видання опублікувало низку офіційних актів КСУ, а також 22 наукові статті, причому 7 з яких належать авторству діючих суддів КСУ та членів редакційної ради. Зокрема, в номерах видання публікувалися статті членів редради Анатолія Селіванова («Право народу управляти своєю країною»), Ігоря Сліденка («Оновлення правової системи в Україні в контексті доктрини юриспруденції») та виступ Віктора Шишкіна на міжнародній конференції в Молдові «Роль індивідуальної ініціативи щодо тлумачення положень законів України у забезпеченні загального інтересу».

Поза увагою Вісника не залишилася і активна участь суддів КСУ в круглих столах і семінарах з конституційної тематики. Зокрема, видання опублікувало огляди методологічного семінару «Актуальні проблеми розвитку конституційного права України», що відбувся в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України з нагоди Дня Конституції України, та організованих в Конституційному Суді України круглих столів «Проблеми дотримання  принципу соціальної держави  при зменшенні соціальних витрат у зв`язку з фінансовою кризою» і «Правові позиції Конституційного Суду України: правова природа, поняття та розвиток».

Висвітлювалися також міжнародні заходи за участі суддів, бюджетні видатки, відомості про доходи суддів та інші поточні питання діяльності Суду. 

Дивлячись у перспективу на наступний рік, Юрій Баулін запропонував колегам активізувати роботу з залучення фахових авторів для висвітлення  актуальних проблем в галузі конституційного права та захисту прав людини, які могли б бути цікавими для публікації у Віснику, в тому числі й щодо конституційних подань і звернень, які зараз розглядає Суд. Також голова редради окреслив плани щодо підготовки тематичних рубрик, присвячених  Дню Конституції України, Дню Незалежності, річниці заснування КСУ, Дню працівників суду та Міжнародному дню прав людини.  

Крім того, учасники засідання підбили  підсумки щорічного конкурсу для молодих науковців на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов’язаної із захистом прав і свобод людини і громадянина,  започаткованого Конституційним Судом України в рамках Всеукраїнського тижня права. Члени редакційної ради Вісника, які також є членами конкурсного журі, перш ніж визначити переможців, попередньо вивчили 30 робіт, представлених магістрами, аспірантами, пошукачами вищих юридичних навчальних закладів України.

У ході засідання авторитетні науковці обговорили зміст статей та їх відповідність конкурсним критеріям, при цьому висловивши низку вагомих зауважень. Члени журі, зокрема, погодилися з думкою, що на майбутнє учасникам конкурсу необхідно звернути увагу на самостійність думок і запозичень з інших джерел та необхідність більш чітко дотримуватися тематики конкурсу, адже статті мають відповідати рівню видання, на публікацію в якому автори претендують. Були пропозиції і щодо поліпшення процедури конкурсу, зокрема Василь Бринцев запропонував удосконалити процес відбору та оцінювання поданих робіт.

Підбиваючи підсумки обговорення, Юрій Баулін повідомив, що переможці конкурсу будуть оголошені на урочистому засіданні Конституційного Суду України 11 грудня з нагоди відкриття Всеукраїнського тижня права, а визнана кращою стаття буде опублікована у «Віснику Конституційного Суду України» вже в наступному році.  

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України