Робочий візит делегації Конституційного Суду України до Харкова

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

Робочий візит  делегації Конституційного Суду України до Харкова

 

30 березня 2017 року делегація Конституційного Суду України на чолі з в.о. Голови КСУ Юрієм Бауліним відвідала з робочим візитом Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого з метою підготовки до Другого Конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів „Роль конституційних судів в розвитку положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів“, який цьогоріч проходитиме 31 травня-4 червня в м. Харків.

До складу делегації входили керівник Секретаріату Конституційного Суду України Ярослав Василькевич, Керівник Управління забезпечення діяльності Голови та заступників Голови Конституційного Суду України Марина Аршевська, працівники Секретаріату КСУ.

В.о. Голови  КСУ Юрій Баулін зустрівся з  ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василем Тацієм, який розповів про особливості навчально-виховної та науково-дослідницької діяльності університету, заходи, які проводяться науково-педагогічним колективом з метою модернізації процесу навчання та інтеграції навчального закладу до європейського освітнього і наукового простору. У свою чергу Юрій Баулін відзначив великий внесок Національного юридичного університету як одного з провідних вищих навчальних закладів країни в підготовку для вітчизняної юстиції висококваліфікованих кадрів, професійний рівень яких відповідає високим вимогам сучасного життя і наголосив, що КСУ і Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого об’єднує давня дружба.  17 червня 2016 року було підписано договір про співробітництво  між Національним юридичним університетом і Конституційним Судом України, який містить домовленості про стажування науково-педагогічних працівників, аспірантів, магістрів Університету у КСУ та вивчення ними судової практики, а також залучення наукових працівників Суду та Університету до участі в спільних заходах. 

У зв’язку з підготовкою до Другого Конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів делегація КСУ провела  робочу нараду з керівництвом Університету, на якій обговорювалися питання підготовки і проведення  Другого Конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ). Ректор Університету Василь Тацій розповів про можливості очолюваного ним навчального закладу  для проведення цього представницького форуму, а також зупинився на інших питаннях, що становлять спільний інтерес. В.о. Голови КСУ Юрій Баулін запропонував й надалі розвивати  співробітництво між Конституційним Судом України і Харківською національною Академією, залучаючи обидві сторони до реалізації майбутніх проектів.

У рамках заходу гості відвідали новий навчально-бібліотечний комплекс Університету, який кілька днів тому гостинно відчинив свої двері для відвідувачів. На сьогодні навчально-бібліотечний комплекс Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – найбільша збудована бібліотека в Україні за останні роки. За словами Президента України Петра Порошенка, який взяв участь у його відкритті, «вперше запускається така бібліотека, така високотехнологічна, яка забезпечує не просто можливість отримати знання, а і насолоду, перебуваючи у цих стінах».

 Представники Конституційного Суду України змогли особисто переконатися в неповторності 10-ти поверхової будівлі, яка зовнішньо нагадує розгорнуту книгу і виглядає надзвичайно вишукано та сучасно завдяки  поєднанню скляних і металевих конструкцій. До складу бібліотеки входять читальні зали для викладачів, аспірантів, читальний зал зарубіжної літератури, художньої літератури, книгосховища,  зал для читацьких конференцій. Особливу увагу гостей привабив конференц-зал, розрахований на проведення міжнародних конференцій, семінарів, круглих столів і оснащений високошвидкісними відеокамерами та високочутливою аудіоапаратурою, сучасною апаратурою для синхронного перекладу.

Наукова частина  бібліотеки  складається з бібліотечної та навчальної частин, де представлено експозицію наукових робіт вчених закладу, виставку раритетних книжкових видань фонду університету,  великий спектр традиційних та електронних видань, які орієнтовані на вищі міжнародні стандарти юридичної освіти. Сьогодні  фонд бібліотеки становить понад 1,5 млн. книжок, проте її потужності розраховані на 4 мільйони примірників.

 Під час відвідання бібліотечного комплексу в.о. Голови Конституційного Суду України передав керівництву університету збірник матеріалів Міжнародної конференції «Конституційний контроль і процеси демократичної трансформації у сучасному суспільстві», що відбулася в місті Києві 7-8 жовтня 2016 року і важливість проведення якої  відзначив Президент України Петро Порошенко. На думку Юрія Бауліна, збірник стане у нагоді як  вченим в галузі конституційного права, так і студентам та професорсько-викладацькому складу вищих юридичних навчальних закладів.

Неабияке враження справив на гостей і виставковий зал, де на той момент демонструвалася виставка картин «Країна, повита красою», що стала визначною подією в житті навчального закладу. На виставці були представлені роботи художників Слобожанщини з їхнім неповторним баченням краєвидів природи та зображенням людей. За  словами ректора Університету Василя Тація, виставка «викличе у всіх відвідувачів почуття великої гордості за нашу прекрасну і квітучу Україну». 

Відвідання Харкова запам’яталося працівникам КСУ цікавими  зустрічами з представниками судових юридичних установ. Під час однієї з таких зустрічей вони відвідали Харківський  апеляційний господарський суд, юрисдикція якого поширюється на три області: Харківську, Сумську та Полтавську. Під час зустрічі сторони обговорили організаційні питання підготовки до Другого Конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів та зустрілися з Головою Суду Павлом Тихим.

         Також разом із керівником Господарського суду Харківської області Павлом Хотинцем гості відвідали музей  Суду. Провідний спеціаліст організаційно-аналітичного відділу Харківської області Олександр Дрижанов розповів гостям історію створення господарського судочинства, а також ознайомив відвідувачів з найцікавішими експонатами музею.

         Наприкінці екскурсії відвідувачі подякували за цікаву розповідь і залишили слова вдячності у книзі відгуків.

 Крім того, члени делегації Конституційного Суду України зустрілися з директором Полтавської філії юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Наталією Гуторовою і обговорити перспективи роботи з цією науковою установою у світлі підготовки до Другого Конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.

 Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року Конституційний Суд України головує в Асоціації  конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ).

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України