Розгляд справи щодо конституційності встановлення обмеження максимального розміру пенсії працівникам органів прокуратури

Версія для друку

 

28 вересня, 2022

Другий сенат 28 вересня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Єфіменко Антоніни Іванівни щодо відповідності Конституції України окремого припису статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VІ  (далі – Закон № 3668).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Ігор Сліденко виклав зміст конституційної скарги, поінформував про перебіг справи в судах та обґрунтування скаржника.

Зокрема суддя повідомив, що Єфіменко А.І. звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України припис Закону № 3668 у частині, яка передбачає, що максимальний розмір пенсії, призначеної (перерахованої) відповідно до Закону України „Про прокуратуру“ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Скаржниця, яка є пенсіонеркою органів прокуратури, стверджує, що застосування Верховним Судом в остаточному судовому рішенні оспорюваного припису Закону № 3668 призвело до обмеження її права на пенсійні виплати та звертає увагу Суду на те, що її право на пенсію у розмірі 90 % розміру місячного (чинного) заробітку за відповідною посадою є соціальною гарантією, яка не підлягає звуженню.

На її переконання, обмеження максимального розміру пенсії працівника прокуратури десятьма прожитковими мінімумами порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п’ятою статті 17 Конституції України, які зобов’язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України; зрівняння розміру пенсійних виплат для всіх категорій громадян нівелює гарантії соціального захисту працівників правоохоронних органів.

Суддя-доповідач поінформував, що у провадженні обох сенатів є подібні справи, що стосуються положень статті 2 Закону № 3668, та наявні відповіді від державних і наукових установ, навчальних закладів із питань, порушених у конституційних скаргах.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Другий сенат перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На засіданні були присутні Уповноважений представник суб’єкта права на конституційну скаргу, адвокат Інна Лучинович, Уповноважений представник Верховної Ради України, керівник Відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України Аркадій Лаптієв.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці „Архів відеотрансляцій засідань“.

          

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України