Розгляд справи за конституційною скаргою Рожина Ю.М.

Версія для друку

07 грудня, 2022

Перший сенат 7 грудня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Рожина Юрія Миколайовича щодо відповідності Конституції України положення першого речення абзацу шостого частини п’ятнадцятої статті 86 Закону України „Про прокуратуру“ від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII (далі – Закон № 1697).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Оксана Грищук виклала зміст конституційної скарги, поінформувала про перебіг справи в судах та обґрунтування скаржника.

За словами судді, Рожин Ю.М., який є пенсіонером органів прокуратури, оспорює положення Закону № 1697, яким врегульовано питання пенсійного забезпечення працівників прокуратури, зокрема визначено, що „максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність“.

Автор клопотання вважає, що обмеження максимального розміру пенсії працівникам прокуратури, встановлене оспорюваною нормою, порушує його права на власність і на соціальний захист, „право на отримання пенсії без обмежень“, гарантовані частинами першою, четвертою статті 41, частинами першою, третьою статті 46 Конституції України, а також суперечить низці приписів Основного Закону України.

Обґрунтовуючи твердження про неконституційність оспорюваного положення Закону № 1697, заявник посилається на окремі приписи Конституції та законів України, рішення Конституційного Суду України, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, низку інших міжнародних актів, рішення Європейського суду з прав людини, рішення Верховного Суду України, постанови Верховного Суду, інші судові рішення, а також на судові рішення у своїй справі.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Перший сенат перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На засіданні були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Юрій Рожин, Уповноважений представник Верховної Ради України, керівник Відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України Аркадій Лаптієв.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці „Архів відеотрансляцій засідань“.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України