Суд перевірить на конституційність окреме положення Кодексу адміністративного судочинства України про перегляд судових рішень за виключними обставинами у разі, якщо рішення суду ще не виконане

Версія для друку

 

6 грудня, 2023

 

Перший сенат 6 грудня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Володимира Тимошенкова.

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Петро Філюк повідомив, що заявник звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України окреме положення пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – Кодекс), а саме: „якщо рішення суду ще не виконане“.

Відповідно до пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу підставою для перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами є „встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане“.

Суддя-доповідач повідомив, що Другим сенатом розглядається об’єднана в одне конституційне провадження справа за конституційними скаргами Сергія Ващенка, Ігоря Губка, Оксани Тимошенкової, Михайла Цимбала з тим самим предметом конституційного провадження.

Заявлене клопотання Володимира Тимошенкова про об’єднання конституційних проваджень Перший сенат розгляне на закритій частині пленарного засідання.

Таким чином, Суд у цій справі перейшов до закритої частини пленарного засідання.

На відкритій частині пленарного засідання були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Володимир Тимошенков, постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максим Дирдін та інші громадяни.

Відеозапис пленарного засідання можна переглянути на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в рубриці  Архів відеотрансляцій засідань.

Судді Конституційного Суду України та учасники конституційного провадження

Суддя-доповідач у справі Петро Філюк

Суб’єкт права на конституційну скаргу Володимир Тимошенков

Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максим Дирдін

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України