Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг“

Версія для друку

 

5 квітня, 2023

У середу, 5 квітня, Другий сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розглядав справу за конституційною скаргою Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг“ щодо конституційності абзацу першого частини першої статті 7 Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)“ від 3 березня 1998 року № 137/98-ВР (далі – Закон).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Олег Первомайський виклав зміст конституційної скарги, перебіг розгляду справи в судах та обґрунтування заявника.

За словами судді-доповідача, заявник звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність Конституції України абзац перший частини першої статті 7 Закону, а саме: розгляд колективного трудового спору (конфлікту) здійснюється примирною комісією з питань щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; укладення чи зміни колективного договору, угоди (пункти „а“ і „б“ статті 2 Закону), а трудовим арбітражем – у разі неприйняття рішення у строки, встановлені статтею 9 цього Закону.

Як зазначає суб’єкт права на конституційну скаргу, оспорюваними приписами статті 7 Закону врегульовано виключно позасудовий порядок розв’язання колективного трудового спору (конфлікту). На його переконання, оспорювані приписи Закону не відповідають частині третій статті 8, частинам другій, шостій статті 55, статті 64, частині третій статті 124 Конституції України, оскільки звужують обсяг прав визначених цими статтями, зокрема право на судовий захист.

Суддя-доповідач також поінформував, що він направив до органів державної влади, наукових установ, експертів запити щодо порушених у конституційній скарзі питань з проханням висловити свої позиції.

Під час пленарного засідання Суд заслухав учасників конституційного провадження – представника суб’єкта права на конституційну скаргу Сергія Гапона, постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максима Дирдіна, а також залученого учасника конституційного провадження – Голову Національної служби посередництва та примирення Дмитра Кухнюка.

Другий сенат дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Переглянути засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці „Архів відеотрансляцій засідань“.


Суддя-доповідач у справі Олег Первомайський

Судді КСУ та учасники конституційного провадження

Під час пленарного засідання

Голова Національної служби посередництва та примирення Дмитро Кухнюк,
представник суб’єкта права на конституційну скаргу Сергій Гапон

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України