Суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції

 

 

З нагоди 20-ї річниці Конституції Республіки Казахстан суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції „Конституція: єдність народу, стабільність, процвітання“, що проходила 28–29 серпня 2015 року у місті Астана в Палаці Незалежності, Євразійському Національному університеті імені Льва Гумільова, Казахському Гуманітарно-юридичному університеті.

В роботі конференції взяли участь Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв, голови обох палат Вищого законодавчого органу держави, Прем’єр-міністр Республіки Казахстан, делегації авторитетних міжнародних організацій: ООН, Венеціанської Комісії Ради Європи, ОБСЄ, Європейського Суду з прав людини тощо, а також іноземні делегації органів конституційної юрисдикції, вищих судових інституцій та наукових кіл з 28 країн світу, зокрема Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Республіки Бенін, Республіки Болгарія, Республіки Вірменія, Грузії, Арабської Республіки Єгипет, Республіки Індонезія, Хашимітського Королівства Йорданія, Киргизької Республіки, Республіки Корея, Латвійської Республіки, Малайзії, Республіки Молдова, Монголії, Республіки Македонія, ФРН, ОАЕ, Російської Федерації, Румунії, Республіки Сербія, Республіки Таджикистан, Турецької Республіки, Республіки Узбекистан, Французької Республіки, Республіки Хорватія, представники міністерств та відомств, правозахисних організацій, політичних партій, наукових і навчальних закладів Республіки Казахстан.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулися Президент Республіки Казахстан – Лідер Нації Нурсултан Абишевич Назарбаєв та Голова Конституційної Ради Республіки Казахстан Ігор Іванович Рогов.

У ході робочих засідань учасники обговорили низку питань, які стосуються як безпосередньо Основного Закону Республіки Казахстан, його історії, розвитку, функціонування, так і питань розвитку та функціонування конституційних інституцій в країнах – учасниках форуму.

На науково-практичній конференції суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала представила доповідь на тему „Непорушність основоположних конституційних принципів як основа стабільності правового статусу особистості в правовій державі“.

Від імені Голови, суддів Конституційного Суду України та від себе особисто Наталя Шаптала привітала громадян Республіки Казахстан з 20-ю річницею Конституції країни і побажала їм миру, добра й процвітання, та наголосила на важливості проведення цього міжнародного заходу, підкреслила, що досвід, отриманий у процесі спілкування, є безцінним, і побажала його учасникам єдності у розбудові конституційних засад державності в ім᾿я добробуту наших народів, їх розвитку та процвітання.

У своєму виступі суддя зазначила, що прийнята у 1996 році Конституція України була оцінена світовою спільнотою як один із найдосконаліших Основних законів в Європі. Проте впродовж 19-ти років триває робота з удосконалення чинного конституційного регулювання.

Разом з тим Наталя Шаптала підкреслила, що непорушність основоположних конституційних принципів і приписів, а також відповідних правових позицій Конституційного Суду України, їх втілення в повсякденне життя служить основною гарантією стабільності в державі, зокрема гарантією правового статусу особи в державі. Практика конституційних судів показує, що при розгляді справ, які стосуються оскарження можливого обмеження прав і свобод особистості, в умовах економічної нестабільності держави чи економічної кризи, допускається їх тимчасове обмеження. Мета такого обмеження полягає в забезпеченні належного функціонування як окремих інститутів держави, так і держави в цілому.

Визначною подією на міжнародній конференції стало нагородження представників іноземних делегацій конституційних судів, відомих громадських діячів і вчених з нагоди 20-ї річниці Конституції Республіки Казахстан ювілейними та пам’ятними медалями Президента Республіки Казахстан. Зокрема, були нагороджені українські конституціоналісти – Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін та суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала.

Крім того, Наталя Шаптала дала інтерв’ю республіканській газеті „Казахстанская правда“, в якому привітала народ Республіки Казахстан з визначним святом – 20-ю річницею Конституції країни. У вітанні суддя зазначила, що в Основному Законі Республіки Казахстан знайшли відображення найважливіші конституційні принципи, реалізація яких спрямована на благо людини, на захист її прав і свобод, на всебічний розвиток та вдосконалення державно-правового устрою, і констатувала, що Україна традиційно підтримує дружні відносини з Казахстаном.

Відповідно до програми заходу учасники конференції відвідали Бібліотеку Першого Президента Республіки Казахстан – Лідера Нації Н.А.Назарбаєва, яка була створена за Указом Президента Республіки Казахстан з метою забезпечення функціонування особистої бібліотеки і особистого архіву Президента, вивчення історії становлення й розвитку Республіки Казахстан, а також просування ідей та ініціатив Президента в країні та за її межами. У фондах цієї Бібліотеки зібрано понад 40 тисяч видань і 700 експонатів з особистої колекції Нурсултана Назарбаєва, які зарубіжні гості мали можливість оглянути.

Учасники конференції відвідали наймолодший і найбільший музей Центральної Азії – Національний музей Республіки Казахстан, побували в університеті імені Назарбаєва, біля величної двадцятиметрової архітектурної споруди – Тріумфальної арки, що була відкрита до 20-ї річниці незалежності країни та на виставці Асамблеї народу Казахстану, що проводилася у Палаці Миру і Злагоди, а також разом з президентами Республіки Казахстан і Республіки Сербія на святковому концерті з нагоди 20-ї річниці Конституції Республіки Казахстан. Крім того, суддя Конституційного Суду України Наталя Шаптала зустрілася з представниками Української діаспори в Республіці Казахстан.

 

 

 

Перша фотографія – із сайту республіканської газети „Казахстанская правда“.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України