ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)
01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16
Суддя КСУ Станіслав Шевчук взяв участь у круглому столі «Трансформуючи країну: Україна на шляху реформ»
24 березня 2017 року суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук у складі української делегації взяв участь у круглому столі «Трансформуючи країну: Україна на шляху реформ», присвяченому вітчизняним реформам. Захід відбувся 24 березня 2017 року у місті Відень (Австрія). У заході також взяли участь заступники Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов та Дмитро Шимків, представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та Андрій Козлов, постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, а також експерт «Реанімаційного пакету реформ», адвокат Маркіян Галабала.
Захід відбувся в Секретаріаті Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) на запит Національної ради реформ та за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Інформаційну підтримку було надано Радою з питань судової реформи.
Метою заходу стало покращення обізнаності міжнародної спільноти щодо прогресу реформ в Україні.
Заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків подякував ОБСЄ та державам-учасницям за постійну підтримку та супровід реформ, що відбуваються в Україні. На його глибоке переконання, саме завдяки цьому «Україна зробила більше, ніж передбачалося раніше, але менше, ніж загалом прагне наша держава».
Презентацію програми реформ в Україні продовжив заступник Глави Адміністрації Президента України, секретар Конституційної Комісії, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов. Він розповів про конституційну та судову реформи, які здійснюються відповідно до Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Олексій Філатов зупинився на змінах щодо формування нового суддівського корпусу України та на питаннях реформ, які стосуються не лише судової сфери, але й адвокатури.
Під час окремої презентації детальна увага була приділена конституційній реформі у сфері правосуддя. Суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук в аспекті реформи конституційного судочинства розповів про посилення незалежності Конституційного Суду України. Крім того, він наголосив на змінах в конкурсній процедурі відбору нових суддів і запровадженні інституту конституційної скарги. «Конституційна скарга – це шанс для української правової системи запровадити ефективний судовий захист конституційних прав та свобод, де Конституційний Суд України буде грати визначальну роль», – зазначив Станіслав Шевчук. Свої думки стосовно актуальних питань у межах цієї презентації висловили також Олексій Філатов та Сергій Козьяков.
Під час свого виступу у секції «План української судової реформи: дизайн та конструювання справедливої судової системи» Голова ВККС Сергій Козьяков окреслив головні етапи процесу формування нового Верховного Суду в Україні. Окремо він звернув увагу на безпрецедентну прозорість та відкритість конкурсних процедур під час проведення відповідних заходів. Також Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зупинився на досвіді роботи громадських активістів у Громадській раді доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.
Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Козлов зазначив, що завданням усієї судової реформи є деполітизація української судової системи та її незалежність від будь-яких політичних впливів. Не менш важливою проблемою, на його думку, є створення Антикорупційного суду, який зможе впоратись із проблемами та протистояти будь-яким викликам незалежно від політичних обставин в Україні.
На завершення заходу, головуючий та координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба наголосив на тому, що ОБСЄ зацікавлена у продовженні реформ в Україні. Це обумовлено як важливістю української держави для ОБСЄ, так і надійною співпрацю, яка вже багато років триває між двома сторонами.