У Конституційному Суді проведено онлайн зустріч з Керівником Проекту Європейського Союзу «Право-Justice»

Версія для друку

 

 У Конституційному Суді проведено онлайн зустріч з Керівником Проекту Європейського Союзу «Право-Justice»

Сьогодні, 14 квітня 2020 року, заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий та суддя Суду Василь Лемак провели робочу онлайн зустріч з Керівником Проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом.

Сергій Головатий від імені Конституційного Суду України привітав представників Проекту та подякував експертам за  проведену роботу з моніторингу застосування адміністративного судочинства в Україні, який тривав упродовж 2019 року та презентацію його фінального звіту.

У свою чергу Довидас Віткаускас поінформував співрозмовників, що Проект ЄС «Право-Justice» з 2017 року надає допомогу Україні в поточних реформах верховенства права, зокрема, забезпечуючи необхідне створення інституцій для стабільної реформи сектору правосуддя відповідно до європейських стандартів та найкращих порівняльних практик.

Учасники зустрічі обговорили низку важливих питань, в тому числі, урахування рішень ЄСПЛ та Конституційного Суду України в практиці адміністративних судів. Основну увагу приділили темі обміну інформацією між Конституційним Судом України та адміністративними судами і чи сприяє він ефективному застосуванню адміністративними судами рішень Конституційного Суду України щодо неконституційності правових норм.

У цьому контексті заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий зазначив, що рішення Конституційного Суду України, викладені у них юридичні позиції Суду є джерелом права. Рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є, зокрема, обовʼязковими та остаточними, тому після опублікування викладені в них юридичні позиції Конституційного Суду України, перебуваючи у нормативній єдності з витлумаченими в цих рішеннях положеннями Конституції України, стають безпосередніми регуляторами суспільних відносин, зокрема визначають зміст та обсяг конституційних прав і свобод. Такі рішення є загальнодоступними і з ними можуть і мають бути ознайомлені юристи-практики та судді, які відправляють правосуддя у сфері відповідних публічно-правових відносин.

Водночас у Суді зазначили, що в Україні через недосконале законодавче регулювання існують проблеми виконання судових актів, в тому числі,  Конституційного Суду України, що негативно впливає на імідж держави на міжнародному рівні. Особливої гостроти питання набуло після запровадження у 2017 році інституту конституційної скарги, яка є інструментом захисту прав і свобод, ґарантованих Основним Законом України. Це також є однією з причин великої кількості звернень громадян України до Європейського суду з прав людини.

У Конституційному Суді наголосили, що основним завданням усіх органів судової влади є захист та поновлення порушених прав людини.  Відтак необхідно напрацювати дієві механізми щодо удосконалення співпраці на вказаному напрямі. З огляду на викладене, Довидас Віткаускас заявив, що Проект має намір розпочати роботу із вирішення проблем виявлених в рамках моніторингу та імплементації рекомендацій та запропонував поглибити співпрацю з Конституційним Судом.

Сторони подякували одна одній за змістовну та цікаву зустріч та висловили бажання продовжити діалог. На переконання співрозмовників така співпраця  матиме позитивні наслідки,  зокрема сприятиме кращому розумінню питань урахування у судовій практиці, зокрема і адміністративними судами, рішень Конституційного Суду України.

У зустрічі також взяли участь керівник Секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний та представники Проекту ЄС «Право-Justice» Інна Ліньова, Оксана Цимбрівська, Костянтин Красовський та Ілля Черногоренко.

   

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України