У Конституційному Суді України відбулася зустріч з делегацією Моніторингового комітету ПАРЄ
У Конституційному Суді України 6 квітня відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Анатолія Головіна з делегацією Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань дотримання обов’язків та зобов’язань державами-учасницями на чолі зі співдоповідачем Марієттою де Пурбе-Лундін.
На початку зустрічі Голова Конституційного Суду України відзначив важливість діалогу з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи та привітав з початком роботи в Україні Марієтту де Пурбе-Лундін, яка нещодавно почала виконувати обов’язки співдоповідача Моніторингового комітету ПАРЄ.
Анатолій Головін приділив особливу увагу питанню співробітництва з Радою Європи та зауважив, що така співпраця нині набуває більшої актуальності. Враховуючи її важливість, Конституційний Суд України планує провести міжнародну конференцію на тему "Захист прав людини органами конституційної юстиції: можливості і проблеми індивідуального доступу". Символічно, як відзначив Голова Конституційного Суду України, що проведення конференції заплановано саме на час головування України в Комітеті міністрів Ради Європи і припадає на рік важливих ювілейних дат для країни.
У ході зустрічі Анатолій Головін розповів гостям про діяльність Конституційного Суду України, його повноваження та особливості конституційного провадження.
Голова Конституційного Суду України наголосив, що пріоритетним у роботі Суду є захист прав і свобод людини і громадянина, та відзначив, що значний вплив на його рішення з цих питань мають правові позиції Європейського суду з прав людини, оскільки Конституційний Суд України постійно звертається до них та використовує під час судових проваджень.
На прохання гостей Голова Конституційного Суду України зупинився на питаннях, пов’язаних зі здійсненням превентивного контролю щодо законопроектів про внесення змін до Конституції України. Він підкреслив, що згідно з Основним Законом України наявність висновку Конституційного Суду України щодо відповідності такого законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України є обов’язковою умовою для його розгляду Верховною Радою України. Відповідаючи на запитання, А.Головін поінформував гостей щодо прийняття деяких актів Конституційного Суду України, у тому числі Рішення від 30 вересня 2010 року № 20-рп (справа про додержання процедури внесення змін до Конституції України) та Висновку від 18 листопада 2010 року № 3-в (справа про внесення змін до статей 76, 77, 103, 136, 141 та до розділу XV "Перехідні положення" Конституції України).
Представники ПАРЄ подякували за розмову та відзначили важливість зустрічі, яка виявилася змістовною і корисною для обох сторін.