У Конституційному Суді відкрито Тренінговий центр конституційного права

Версія для друку

У Конституційному Суді відкрито Тренінговий центр конституційного права

 

Сьогодні, 19 червня, у рамках «Конституційного тижня» на базі Конституційного Суду України відкрито Тренінговий центр конституційного права.

Це стало можливим завдяки довготривалому партнерству між Конституційним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні, а також фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

Тренінговий центр став одним із компонентів реалізації трирічного проєкту: «Підтримка захисту прав людини через покращення доступу до конституційної юстиції». Зазначимо, що у рамках його імплементації вже проведено низку актуальних для Конституційного Суду заходів.

У межах виконання цього проекту Тренінговому центру для використання передано матеріали двох тренінгів «Конституційна скарга та проблеми недискримінації» та з практичних аспектів інституту конституційної скарги, а також семінару «Проблеми прийнятності конституційної скарги: досвід трьох років запровадження інституту», які розроблені експертами Координатора проектів ОБСЄ  в Україні.

Як зазначив Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький: «Робота цього центру дозволить організовувати та проводити різні заходи із використанням моторизованого та мультимедійного обладнання. Для нас важливою є можливість проводити навчання з будь-яких питань, в тому числі - функціонування інституту конституційної скарги. До того ж, завдяки роботі цього центру ми маємо можливість організовувати експертні обговорення щодо актуальних питань за участі суддів, правників, вчених та правозахисників за допомогою відеоконференцзв’язку. Крім того, це дозволить залучати до дискусій експертів як на національному, так і міжнародному рівнях не витрачаючи кошти з державного бюджету».

Тренінговий центр конституційного права урочисто відкрили Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький та Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Генрік Вілладсен. Також в офіційній церемонії відкриття взяли участь від Конституційного Суду України: керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний, керівники структурних підрозділів секретаріату та від Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні: національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков, національний менеджер програм з питань правової реформи Координатора проектів ОБСЄ в Україні Віталій Гацелюк, та  працівники відділу програм з питань правової реформи Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України