Участь делегації Конституційного Суду України в міжнародному симпозіумі та урочистих заходах з нагоди 50-ї річниці Конституційного Суду Турецької Республіки

Версія для друку

Участь делегації Конституційного Суду України в міжнародному симпозіумі та урочистих заходах з нагоди 50-ї річниці
Конституційного Суду Турецької Республіки

 

 

    Делегація Конституційного Суду України на чолі з його Головою  Анатолієм Головіним 25-28 квітня 2012 року взяла участь в урочистостях, присвячених 50-й річниці Конституційного Суду Турецької Республіки.

    На ювілейні заходи прибули очільники та судді конституційних судів майже 60 країн.

    Турецька сторона провела урочисту церемонію складення присяги новопризначеними суддями Конституційного Суду Турецької Республіки. На цьому заході виступили перші особи держави – Президент  Абдулла Гюль, Прем’єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган, Голова Конституційного Суду Хашим Килич, а також поважний гість Голова Європейського суду з прав людини Ніколас Братца.

Звертаючись до почесних зборів, Президент Турецької Республіки Абдулла Гюль зазначив, що сучасні питання захисту прав і свобод людини важливі для всієї міжнародної спільноти, а найефективнішими регіональними механізмами у сфері захисту прав людини, безумовно, є Рада Європи (одним із засновників якої виступає Туреччина), а також Європейський суд з прав людини, створений в рамках цієї організації.  Абдулла Гюль наголосив, що саме Рада Європи та Європейський суд з прав людини зробили великий внесок у захист прав і справедливості в Турецькій Республіці, а також у поширення свободи в цілому світі.

У рамках відзначення ювілею Конституційного Суду Турецької Республіки відбувся міжнародний симпозіум „Рух за права та свободи в ХХІ столітті та роль конституційних судів”, у роботі якого взяли участь Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін і суддя Володимир Кампо. 

На симпозіумі обговорювалися питання важливості застосування  європейськими конституційними судами положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Також учасники обмінялися думками щодо механізмів захисту прав і свобод людини та громадянина стосовно завдань конституційних судів у сучасних умовах та співпраці судів конституційної юрисдикції.

Анатолій Головін від імені суддів Конституційного Суду України  привітав колег Конституційного Суду Турецької Республіки з ювілеєм та представив доповідь „Захист конституційних прав і свобод людини і громадянина в рішеннях Конституційного Суду України: сучасні тенденції”.

У своєму виступі Анатолій Головін зазначив, що єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні, захищаючи права і свободи людини і громадянина, використовує у своїй діяльності досвід та правові позиції Європейського суду з прав людини. Він поінформував, що у 2011 році вперше за весь період роботи Конституційного Суду України рішення за зверненнями громадян щодо захисту конституційних прав становили майже третину від загальної кількості прийнятих рішень. Йшлося, зокрема, про ті з них, в яких було сформульовано важливі правові позиції, а саме щодо забезпечення права особи на недоторканність житла, права на свободу та особисту недоторканність в аспекті дотримання термінів адміністративного затримання громадян, особливості реалізації прав окремих категорій громадян на соціальний захист з урахуванням об’єктивних економічних факторів тощо.  

Під час двосторонньої зустрічі очільники судів обговорили подальші напрями співпраці у рамках підписаного у 2009 році Меморандуму про взаєморозуміння між Конституційним Судом України та Конституційним Судом Турецької Республіки щодо двостороннього співробітництва, особливості роботи апаратів та можливості обміну досвідом між суддями та працівниками апаратів.

Окрім того, українська делегація провела зустрічі з головами конституційних судів Азербайджану, Албанії, Білорусі, Болгарії, Індонезії, Іспанії, Казахстану, Латвії, Литви, Македонії, Марокко, Молдови, Польщі, Румунії, Таджикистану, у ході яких було порушено  концептуальні питання співпраці.

Під час зустрічей Анатолія Головіна з Головою Європейського суду з прав людини Ніколасом Братца та Головою Венеціанської Комісії Ради Європи Джанні Букіккіо було висловлено повагу керівникам впливових міжнародних організацій, відбувся обмін думками щодо важливості останніх зустрічей в Європейському суді з прав людини.  

Також Голова Конституційного Суду України обговорив робочі питання щодо проведення наукових конференцій в Албанії, Литві, Казахстані, Румунії та висловив зацікавленість  щодо участі в них суддів Конституційного Суду України. З польською стороною було обговорено можливість проведення у вересні цього року спільної конференції суддів Конституційного Трибуналу Республіки Польща та Конституційного Суду України.   

Останнім часом спостерігається активний розвиток відносин між конституційними судами України, Таджикистану та Болгарії. Так, Голова Конституційного Суду України Анатолій Головін та Голова Конституційного Суду Таджикистану Махкам Махмудов висловили задоволення підписанням у грудні цього року Меморандуму про співпрацю та зазначили, що  він став підґрунтям для подальшого плідного співробітництва. За ініціативи Голови Конституційного Суду Болгарії Євгені Танчева  було обговорено проект Меморандуму про співпрацю та можливість його підписання найближчим часом. 

Візит української делегації здійснювався на запрошення Голови Конституційного Суду Турецької Республіки Хашима Килича.

 

Переглянути фотоматеріали

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України