Участь Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна у щорічній Міжнародній науково-практичній конференції

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

 

Участь Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна у щорічній Міжнародній науково-практичній конференції

 

 

 

19 квітня 2016 року Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін взяв участь у щорічній Міжнародній науково-практичній конференції „Право і прогрес: складові забезпечення в сучасних умовах“, яка проходила в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України.

У роботі конференції взяли участь вчені-юристи провідних вітчизняних навчальних та наукових установ – Національної академії правових наук України, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національної академії внутрішніх справ, Національного університету Державної податкової служби України, Київського університету права НАН України та ін., а також представники судових установ, громадських наукових організацій, студентська молодь.

Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Юрій Баулін представив доповідь на тему: „Право і прогресивний поступ суспільства“.

Промовець відзначив, що головним показником правового прогресу у соціумі є рівень розвитку правової культури, який є характерною ознакою правової реальності та складається з культури правосвідомості, культури правової поведінки, культури юридичної практики. Він зазначив, що парадигму правової культури визначають самі країни виходячи з національних, культурних, релігійних та інших особливостей соціуму.

Під час виступу Голова Конституційного Суду України підкреслив, що прогресивність формування української правової культури полягає не лише у трансформації законодавства, а й у використанні досягнень науки та практики, які мають глибокі історичні коріння.

Також доповідалося про принципи природно-правової ідеології, визначеності правових норм, про зміни до Конституції України в частині правосуддя, зокрема щодо запровадження інституту конституційної скарги.

На завершення виступу Голова КСУ Юрій Баулін зазначив, що прогресивність правових реформ слід оцінювати, зокрема, в контексті їх відповідності цілям та завданням, про які йдеться у преамбулі Основного Закону України.

 

 

 

 

Фото ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України