Відбулася чергова зустріч із представниками Проекту Twinning
20 березня 2012 року відбулася чергова зустріч судді Конституційного Суду України Олександра Пасенюка та представників Секретаріату за дорученням Суду з учасниками Проекту Twinning „Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів України“.
Експертну місію на зустрічі представили – суддя Вищого адміністративного суду Литовської Республіки, молодший керівник проекту Віргіліус Валанчус, старший суддя Апеляційного адміністративного суду м.Стокгольм Аніта Ліндер та Постійний радник цього проекту Крістоф Вюртц.
У ході розмови сторони обговорили питання застосування у вітчизняному судовому процесі рішень Європейського суду з прав людини, а також торкнулися проблеми мовного (офіційного) перекладу цих рішень. Так, суддя Вищого адміністративного суду Литовської Республіки Віргіліус Валанчус підкреслив спільну проблему в роботі судів – уникнення мовної розбіжності між перекладом та оригінальним текстом рішення Євросуду. Співрозмовники наголосили на важливості його правильного і точного перекладу.
Суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк відзначив, що єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні активно використовує напрацювання Європейського суду з прав людини при підготовці своїх правових позицій. А також додав, що Конституційним Судом України детально вивчаються матеріали справи, відносно яких відкрито конституційне провадження, та порівнюються з позиціями зарубіжних судів з аналогічних питань.
Відповідаючи на питання Олександр Пасенюк, який має значний досвід роботи в адміністративній юстиції та давно займається проблемами судового адміністрування, розповів про розмежування компетенції між адміністративними судами та органом конституційної юрисдикції. Він відзначив, що Конституційний Суд України тлумачить норми законодавства у зв’язку із неоднозначним їх застосуванням судами загальної юрисдикції.
Українська сторона підкреслила, що завдання єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні – гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави.
Наприкінці зустрічі українська сторона побажала колегам успішної реалізації цього проекту, а представники проекту подякували за змістовну розмову та теплу зустріч.