Відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького з представниками Ради Європи

Версія для друку

Відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького з представниками Ради Європи

 

10 червня в режимі онлайн-зв’язку відбулася робоча зустріч Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького та заступника Голови Конституційного Суду Сергія Головатого з керівником відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини  Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павлом Пушкарем.

На початку зустрічі Олександр Тупицький від імені Конституційного Суду України подякував керівництву Ради Європи за їх постійну підтримку та схвальний висновок нещодавно прийнятих Конституційним Судом рішень щодо судової реформи. Він наголосив, що головною метою Конституційного Суду залишається забезпечення верховенства Конституції України та дотримання прав і свобод людини і громадянина.

У свою чергу, керівник відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар запевнив, що в Раді Європи позитивно оцінюють роботу Конституційного Суду та ухвалені ним рішення, відтак вважають його міцним фундаментом верховенства права в Україні.

Голова Конституційного Суду коротко поінформував іноземних партнерів про роботу Конституційного Суду України та про справи, що перебувають на розгляді.

Під час зустрічі сторони мали можливість обмінятися думками з широкого кола питань, у тому числі - щодо вирішення системних проблем, пов’язаних із виконанням рішень Європейського суду з прав людини. Зокрема, окрему увагу приділено рішенням ЄСПЛ, що перебувають на контролі Комітету міністрів Ради Європи.

За словами Павла Пушкара, головною метою виконання рішень ЄСПЛ є не лише виплата грошової компенсації потерпілим, а й вирішення проблем у державі, що призвели до порушення прав її громадян. Як приклад, обговорили стан виконання Україною рішення у справі «Олександр Волков проти України», яке набуло статусу остаточного відповідно до пункту 2 статті 44 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У цьому контексті Павло Пушкар наголосив на важливій ролі Конституційного Суду в імплементації та виконанні рішень ЄСПЛ в Україні.

Крім цього, у ході зустрічі співрозмовники обговорили можливі форми подальшої співпраці між Конституційним Судом та ЄСПЛ, а також визначили напрями подальшого співробітництва з органами Ради Європи у сфері конституційного судочинства.

Зокрема представники Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи запропонували провести в режимі відеоконференції низку спільних заходів, у тому числі тренінгів для наукових консультантів Конституційного Суду України та працівників Секретаріату. Також делегацію Конституційного Суду запрошено відвідати з робочим візитом офіс Ради Європи у м. Страсбург.

Наприкінці зустрічі сторони запропонували регулярно проводити такі діалоги, обмінюватися досвідом та інформацією про практику ЄСПЛ, яка буде корисною при ухвалені рішень як Конституційним Судом України, так і Європейським судом з прав людини. 

Участь у вказаному заході також взяли керівник Секретаріату Суду Віктор Бесчастний та працівники відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ольга Дубінська та Надія Задорожна.

         

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України