Відбулася зустріч суддів Конституційного Суду України  з делегацією Ради Європи

Версія для друку

Сьогодні, 18 листопада, заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий та судді Віктор Городовенко, Віктор Кичун, Олег Первомайський провели зустріч з Генеральним директором Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Жакумопулосом.

До складу делегації Ради Європи входили також секретар секції Секретаріату Європейського суду з прав людини Віктор Соловейчик, начальник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар, юристи відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ольга Дубінська та Надія Задорожна, юрист Секретаріату Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеційська Комісія) Тарас Пашук, заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Вахаг Мурадян, менеджер програм Офісу Ради Європи в Україні Ірина Кушнір.

Сторони обговорили питання виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини, зокрема тих, що перебувають на посиленому контролі Комітету міністрів Ради Європи, окремі рішення Конституційного Суду України та деякі аспекти судової реформи в Україні.

Сергій Головатий зазначив, що співпраця між Конституційним Судом України і Радою Європи є важливою та плідною. Він наголосив, що рішення українського органу конституційної юрисдикції ґрунтуються на джерелах міжнародного права, зокрема практиці ЄСПЛ. Як приклад він навів нещодавнє рішення Конституційного Суду України у справі про перегляд вироку особі, караній на довічне позбавлення волі. Зокрема Сергій Головатий зазначив, що при ухвалені вказаного рішення було враховано практику ЄСПЛ та міжнародні зобов’язання, що їх взяла на себе Україна шляхом набуття членства в Раді Європи.

Співрозмовники також наголосили на важливості розвитку в Україні інституту індивідуальної конституційної скарги як важливого інструменту захисту прав і свобод людини. Ефективність функціонування конституційної скарги на національному рівні мала б сприяти зменшенню навантаження на ЄСПЛ  з боку українських заявників.

Під час зустрічі було порушено питання про доцільність внесення змін до Закону України Про ратифікацію Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод з тим, щоб надати Конституційному Суду України можливість звертатися за консультативним висновком до ЄСПЛ.

На завершення сторони погодили подальші форми співпраці.

 

 

 

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України