Відбулося чергове засідання Спільної Ради з питань конституційного правосуддя
Європейської Комісії «За демократію через право»
03.07.2018
Суддя Конституційного Суду України, член Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеційська Комісія), член підкомісії з конституційного правосуддя Сергій Головатий взяв участь у 17-му засіданні Спільної Ради з питань конституційного правосуддя Венеційської Комісії, що відбулося в місті Лозанна (Швейцарська Конфедерація) 27-28 червня 2018 року.
Під час засідання Секретаріат Комісії презентував основні інструменти комунікацій, що їх надає Венеційська Комісія для ефективного спілкування поміж національними органами конституційної юрисдикції. Зокрема, йшлося про Бюлетень з конституційного правосуддя; базу даних CODICES, що містить резюме та повні тексти близько 10000 рішень національних органів конституційного судочинства; сайт з обмеженим доступом («Венеційський форум»), який дозволяє швидко обмінюватися інформацією із юридичних питань, що становлять інтерес для судів; консультативні висновки (amicus curiae), які надає Венеційська Комісія за зверненнями конституційних судів.
Учасників заходу було поінформовано про останні результати засідання Венеційської Комісії, яке відбулося 22-23 червня 2018 року, а також про стан співробітництва Комісії з регіональними групами та Всесвітньою конференцією конституційного правосуддя. Зокрема, йшлося про те, що наразі Комісія досліджує питання функціонування інституту окремої думки (про що буде складено відповідний документ) та доопрацьовує звіт про індивідуальний доступ до конституційного правосуддя.
Крім того, у рамках запланованих заходів 28 червня 2018 року відбулася міні-конференція «Гендер, рівність та дискримінація», під час якої учасники обговорили останні тенденції й підходи до розуміння питань тематики конференції, поділилися досвідом та практикою відповідних судів. Окрему увагу було приділено практиці Європейського суду з прав людини в зазначених питаннях.
Програма візиту передбачала відвідання Федерального Верховного Трибуналу Швейцарії та ознайомлення з його діяльністю. Також було організовано тренінг для зв’язківців національних конституційних судів із Венеційською Комісією, під час якого було представлено Інструкцію з підготовки резюме рішень до Бюлетеню з конституційного судочинства, бази даних CODICES та наявні IT-інструменти.
Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу