Відбувся робочий візит делегації Конституційного Суду України до Ради Європи

Версія для друку

Відбувся робочий візит делегації Конституційного Суду України до Ради Європи

Делегація Конституційного Суду України у складі Голови КСУ Олександра Тупицького, заступника Голови КСУ Сергія Головатого, суддів Суду Віктора Городовенка та Ірини Завгородньої 30-31 січня 2020 року перебувала з робочим візитом у Раді Європи для участі в заходах з нагоди відкриття судового року в Європейському суді з прав людини.

Згідно з програмою візиту делегація Суду зустрілася з Президентом Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеційська Комісія) Джанні Букіккіо, Секретарем Комісії Томасом Маркертом, Генеральним Директором Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Жакумопулосом, Директором Крістофом Пуарелем, в.о. керівника Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Фредріком Сундбергом та начальником відділу цього ж Департаменту Павлом Пушкарем, а також з Постійним Представником України при Раді Європи Борисом Тарасюком.

Сторони обмінялися думками з широкого кола питань, зокрема щодо взаємодії органів конституційної юрисдикції з Венеційською Комісією, вирішення системних проблем, пов’язаних із виконанням рішень Європейського суду з прав людини, а також шляхи вдосконалення механізму захисту прав людини на національному рівні.

За результатами проведених зустрічей досягнуто домовленостей про суттєве поглиблення співробітництва між КСУ та Радою Європи, в тому числі в рамках Плану дій Ради Європи щодо України. Серед запланованих заходів організація спільної конференції з Венеційською Комісією, ознайомчий візит для суддів та працівників секретаріату КСУ до Ради Європи, навчальні тренінги для наукових консультантів суддів КСУ, експертні зустрічі та обмін інформацією на постійній основі. Крім цього, Голову Конституційного Суду запрошено взяти участь в одному з найближчих пленарних засідань Комісії. 

У рамках візиту представники КСУ взяли участь в урочистому засіданні Європейського суду з прав людини та семінарі «Європейська конвенція з прав людини: живий інструмент у 70» з нагоди відкриття судового року. На полях заходів у ЄСПЛ делегація КСУ також провела низку робочих зустрічей з колегами з іноземних конституційних судів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України