Відбувся розгляд справи за конституційною скаргою Душенькевича А.В. щодо конституційності окремих приписів Митного кодексу України

Версія для друку

01 березня, 2023

Другий сенат Конституційного Суду України 1 березня 2023 року на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Душенькевича Анатолія Володимировича щодо відповідності Конституції України абзацу другого частини першої статті 483 Митного кодексу України (далі – Кодекс).

Як зазначив суддя-доповідач Володимир Мойсик, заявник звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність приписам Конституції України абзац другий частини першої статті 483 Кодексу у частині „накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів“. Зазначене покарання накладається на осіб, які перемістили товар через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

Як вбачається із матеріалів справи, Анатолій Душенькевич перемістив через митний кордон України товар з порушенням митних правил, установлених частиною першою статті 483 Кодексу. Суд визнав Анатолія Душенькевича винним у вчиненні адміністративного правопорушення, встановленого частиною першою статті 483 Кодексу, та наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів з конфіскацією транспортного засобу.

Суб’єкт права на конституційну скаргу стверджує, що припис статті 483 Кодексу не відповідає Конституції України, оскільки не забезпечує принципу індивідуалізації покарання, адже не дає змогу суду призначити покарання, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого правопорушення, особи винного та обставин, що пом’якшують та обтяжують покарання. Також він вважає, що такий припис не відповідає принципу верховенства права, суспільним інтересам та є непропорційним втручанням держави у права громадян.

Під час пленарного засідання Другий сенат Суду дослідив матеріали справи на відкритій частині та перейшов до закритої частини.

На пленарному засіданні був присутній постійний представник Верховної Ради у КСУ Максим Дирдін.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду у рубриці „Архів відеотрансляцій засідань“.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України