Відбувся розгляд справи за конституційною скаргою Оніщенка Р.І. щодо конституційності окремих приписів Кримінального процесуального кодексу України

Версія для друку

1 лютого, 2023

Другий сенат Конституційного Суду України 1 лютого 2023 року на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Оніщенка Руслана Ілліча щодо конституційності частини шостої статті 615 Кримінального процесуального кодексу України (далі – Кодекс).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі – суддя Конституційного Суду України Василь Лемак виклав, зокрема, зміст конституційної скарги.

Він зазначив, що заявник звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на конституційність частину шосту статті 615 Кодексу, якою встановлено, що у разі закінчення строку дії ухвали суду про тримання під вартою та неможливості розгляду судом питання про продовження строку тримання під вартою в установленому цим кодексом порядку обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою вважається продовженим до вирішення відповідного питання судом, але не більше ніж на два місяці.

Обґрунтовуючи конституційну скаргу, автор клопотання вважає, що внаслідок застосування частини шостої статті 615 Кодексу в його справі порушено його конституційні права, зокрема, на свободу та особисту недоторканність, доступ до суду, правову (правничу) допомогу, захист, розгляд справи незалежним судом з дотриманням основоположних принципів кримінального судочинства. Також на підтвердження аргументації щодо неконституційності оспорюваних приписів Кодексу заявник стверджує, що відповідно до частини другої статті 64 Конституції України навіть в умовах воєнного стану не можуть бути обмежені права і свободи передбачені, зокрема статтями 29, 55, 59, 63 Конституції України.

Суддя-доповідач також повідомив, що з метою забезпечення повного та об’єктивного розгляду Судом справи було направлено запити до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, низки закладів вищої освіти, наукових установ та спеціальних радників Суду із проханням висловити позиції щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Під час пленарного засідання Другий сенат Суду дослідив матеріали справи на відкритій частині та перейшов до закритої частини.

На пленарному засіданні були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Руслан Оніщенко та його представник Вадим Костенко.

Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути за посиланням: архів відеотрансляцій засідань.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України