Візит делегації Конституційного Суду України до Республіки Польща (доповнено)

Версія для друку

Візит делегації Конституційного Суду України до
Республіки Польща

 

08.10.2018

Делегація Конституційного Суду України у складі Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука та судді Суду Василя Лемака відвідала з офіційним візитом Варшаву (Республіка Польща).

Метою візиту стала участь делегації у зустрічі голів конституційних судів – членів Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ) на тему «Роль Конституційного Суду в сучасній державі», організованої Конституційним Трибуналом Республіки Польща з нагоди відзначення 100-річчя відновлення незалежності Польщі.

У заході взяли участь Голови та судді органів конституційного контролю Республіки Польща, Республіки Молдова, Угорщини, Грузії та Литовської Республіки, зокрема, Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща Юлія Пшилембська, Голова Конституційного Суду Республіки Молдова Міхай Поалелунж, Голова Конституційного Суду Угорщини Томас Шульок, Голова Конституційного Суду Грузії Заза Тавадзе, Голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюс Жалімас.

До заходу також долучилися Прем'єр-міністр Республіки Польща Матеуш Моравєцький, Маршал Сейму Республіки Польща Марек Кухциньский та Маршал Сенату Республіки Польща Станіслав Карчевський, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, представники академічних кіл, політичні діячі, засоби масової інформації. Модератором заходу виступив відомий журналіст Броніслав Вільдштейн.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький зазначив, що Конституційний Трибунал Республіки Польща має багатовікові конституційні традиції. «У демократичному суспільстві конституційний лад не може порушуватися і орган конституційного контролю відіграє у цьому ключову роль», – додав він. Промовець наголосив на важливості поваги до органу конституційної юрисдикції та його актів, як найвищої інстанції. На його думку, незважаючи на те, що рішення Конституційного Трибуналу Польщі інколи суперечать волі Уряду, політикам необхідно поважати верховенство Конституції та розуміти надзвичайно величну роль органу конституційного контролю. «Чим вища довіра польського народу до Конституційного Трибуналу, тим більше цей орган відображає волю суспільства», – підкреслив прем’єр-міністр.

Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща Юлія Пшилембська під час свого виступу закликала до поваги до Основного Закону держави. За її словами, Конституція є вираженням незалежності народу, який складається з мови, культури, традицій і посилається на своє походження.

 «Під час дискусій щодо формування законів політикам не можна забувати про основні цінності – людину, суспільство, державу та націю», – підкреслила вона. На переконання Юлії Пшилембської, саме на конституційні суди покладена функція контролю за дотриманням Конституції. «Люди довірили нам функцію з контролю за дотриманням Конституції і ми маємо виконувати її у повному обсязі», – підкреслила Голова Конституційного Трибуналу Республіки Польща. Вона наголосила на тому, що суддям конституційних судів необхідно зберігати холодну голову та виконувати свої повноваження у відповідності до Конституції.

 Крім того, Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук та суддя Суду Василь Лемак разом з Головою Конституційного Трибуналу Республіки Польща Юлією Пшилембською взяли участь в офіційній церемонії відкриття навчального року в Університеті кардинала Стефана Вишинського.

В рамках візиту відбулося покладання квітів до пам’ятника жертвам Смоленської трагедії 2010 року.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України