В.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Сас та судді КСУ Олександр Касмінін, Ігор Сліденко та Станіслав Шевчук зустрілися із Крістіаном Ланге та Ренате Кюнаст

Версія для друку

 

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

 

В.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Сас та судді КСУ Олександр Касмінін, Ігор Сліденко та Станіслав Шевчук зустрілися із  Крістіаном Ланге та Ренате Кюнаст

 

В.о. Голови КСУ Сергій Сас зустрівся із Парламентським статс-секретарем Федерального міністерства юстиції та захисту прав споживачів ФРН Крістіаном Ланге та депутатом Бундестагу ФРН, Головою Комітету у справах юстиції та захисту прав споживачів Ренате Кюнаст.

У зустрічі взяли участь референт Бундестагу ФРН Патрік Вегнер, референт Федерального міністерства юстиції та захисту прав споживачів ФРН Мірко Фрайтаг, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Крістоф Вайль, керівник Консульсько-правового відділу Посольства Німеччини в Україні Мартін Граф, заступник директора Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хьюльсхьорстер, радник Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Геннадій Рижков, судді Конституційного Суду України Олександр Касмінін, Ігор Сліденко, Станіслав Шевчук та керівник Секретаріату КСУ Ярослав Василькевич.

Співрозмовники обговорили питання реформування юстиції та Конституції, боротьби з корупцією та люстрації в Україні.

Сергій Сас відмітив регулярні дружні стосунки між українськими конституціоналістами та німецькими правниками. «Нам важливе співробітництво з Німеччиною – країною, яка є однією із світових флагманів утвердження демократичних принципів», – підкреслив суддя.

В свою чергу парламентський статс-секретар Федерального міністерства юстиції та захисту прав споживачів ФРН Крістіан Ланге повідомив, що уряд Німеччини розробив план дій для допомоги Україні, який передбачає відповідне фінансування. «Я хотів би скористатися можливістю і обговорити тему конституційної скарги», – продовжив статс-секретар.

 «Питання конституційної скарги дуже цікаве, та ми досить обережно відносимося до запровадження цього інституту в Україні, – зауважив Сергій Сас, – але в цілому позитивно ставимося до запровадження нових інститутів для захисту прав і свобод наших громадян».

Свою думку щодо конституційної скарги також висловив Станіслав Шевчук. Він підкреслив, що є одним з найбільш палких прихильників введення цього інституту. «Покликанням Конституційного Суду є захист прав і свобод наших громадян», – наголосив суддя. Він також акцентував увагу присутніх на проблемі встановлення фільтрів конституційних скарг.

Суддя КСУ Ігор Сліденко зауважив, що він є «обережним прихильником конституційної скарги». «Для введення конституційної скарги потрібні зміни в системі Конституційного Суду, в його структурі та методології, але для нас є зрозумілим, що це надзвичайно сильний інструмент гарантування прав і свобод громадянина», – підкреслив суддя.

В.о. Голови КСУ Сергій Сас наголосив, що «судова система в Україні нагадує стару будівлю, в якій вийшли з ладу всі системи. Незважаючи на косметичні зміни за час незалежності вона залишається за своєю суттю радянською, але на шляху цих змін вона значною мірою втратила головне – довіру народу. Тому зміни потрібно вносити системно та комплексно».

На зустрічі також було обговорено ряд інших питань, які мають спільний інтерес.

На завершення зустрічі гості подякували за інформативну зустріч і теплий прийом та висловили сподівання на плідну співпрацю. Також німецькі гості запросили українських конституціоналістів відвідати Федеральний Конституційний Суд Німеччини.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України