Вийшов друком черговий номер видання „Вісник Конституційного Суду України“

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Вийшов друком черговий номер видання „Вісник Конституційного Суду України“

 

Вийшов друком 4 номер загальнодержавного періодичного видання „Вісник Конституційного Суду України“, в якому читачі можуть ознайомитися з актами КСУ, теорією та практикою конституційної юрисдикції, зокрема зі статтями відомих правознавців, юристів-практиків, а також з інформацією, яка стосується діяльності Суду.

Вісник Конституційного Суду України відкриває традиційний розділ „Акти Конституційного Суду України“, у якому надруковано прийняті у справах ухвали Суду (травень, липень 2017 р.).

У розділі „Теорія та практика конституційної юрисдикції“ на читачів чекають актуальні статті відомих українських фахівців-правознавців. Серед них, стаття доктора юридичних наук, судді Конституційного Суду України Михайла Гультая «Захист прав і свобод людини і громадянина Конституційним Судом України». У статті розглядаються значення, роль, місце Конституційного Суду України в конституційному загальнодержавному механізмі захисту прав і свобод людини і громадянина. Аналізуються правові засади функціонування Конституційного Суду України, що обумовлені правовою природою самої Конституції України, як акта установчої влади Українського народу, визнанням державою основоположних, природних та невід’ємних прав і свобод людини, а також необхідністю забезпечення верховенства права та Конституції України на всій території держави.

У статті «До питання про методологію конституційної юрисдикції» доктора юридичних наук, професора, судді Конституційного Суду України у відставці Михайла Костицького та кандидата юридичних наук, старшого наукового співробітника Наталії Кушакової-Костицької дається характеристика методології права та її зв’язку з конституційним судочинством, наголошується на відмінності права і закону; пропонується ієрархія законів і норм, у якій «людські» закони (прийняті парламентом чи на референдумі) посідають останнє місце. Висловлюється міркування, що оптимальною методологією конституційного судочинства, яке здійснює конституційний суд (як суд права, а не факту), є юснатуралізм, котрий певною мірою корелюється з нормативізмом.

Управлінням правової експертизи Конституційного Суду України підготовлено огляд Другого конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів на тему «Роль конституційних судів у тлумаченні положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів». У ході Конгресу було окреслено важливі проблеми та визначено підходи до їх вирішення. Резолюція, прийнята під час Другого конгресу (1-2 червня 2017 р.), а також річний звіт Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів за 2016 рік, надруковано на сторінках Вісника.

Крім того, у розділі видання „Конференції, симпозіуми, колоквіуми“ читачі можуть ознайомитися з вітальною промовою судді КСУ Станіслава Шевчука та виступом судді КСУ Миколи Мельника на ХVІІ Конгресі Конференції європейських конституційних судів.

Наступна тематика журналу – зовнішні зв’язки Конституційного Суду України, – яка розкриває інформацію, що стосується міжнародних наукових заходів і зустрічей, участь в яких брали судді КСУ протягом травня-липня 2017 року.

На сторінках видання також надруковано реферативний огляд джерел із конституційно-правової тематики, що вийшли друком у 2017 році (І півріччя): дисертаційні дослідження, монографії, статті у фахових виданнях, наукові доповіді.

 

 

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2025 Конституційний Суд України