Юрій Щербак про виклики XXI століття

Версія для друку

Сьогодні, 24 листопада, у Конституційному Суді України відбулася зустріч суддів та працівників Суду з Юрієм Щербаком. Він громадський діяч, політик, дипломат, доктор медичних наук, лікар-епідеміолог, діяч екологічного руху, український письменник, сценарист, публіцист. Був Надзвичайним і Повноважним послом України в Ізраїлі, США, Мексиці, Канаді. Брав участь у багатьох переговорах на найвищому рівні у Києві, Вашингтоні, Єрусалимі, Оттаві, Варшаві, Мехіко, Мадриді. Його творчий доробок включає понад сотню наукових статей, кіносценаріїв та понад 30 книг, надрукованих та перекладених у різних країнах світу.

Заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий представив колективу Суду почесного гостя і наголосив на його титанічній праці на благо Української держави.

Під час зустрічі з суддями та працівниками Суду порушувалося багато актуальних питань, та насамперед говорили про небезпечність впливу пандемій на світову цивілізацію, зокрема, пандемії коронавірусу, яка стала головним глобальним викликом.

Юрій Щербак поділився набутим досвідом боротьби з епідеміями холери, віспи, профілактики сказу та іншими інфекційними захворюваннями. Він розповів про наслідки пандемій, зокрема «іспанки» (1918–1920 рр.) та нинішньої пандемії  COVID-19. Доктор медичних наук констатував, що коронавірусна хвороба створила безпрецедентні загрози для життя і здоров’я людей. За словами лікаря-епідеміолога, пандемія принесла нещастя мільйонам родин, стала величезним викликом для систем охорони здоров’я багатьох країн, викликала економічну і політичну кризи та врешті змінила вектор світової цивілізації.

Юрій Щербак зазначив, що ми живемо в непростому XXI столітті, в епоху зміни парадигми світового розвитку. І в цю епоху, на його думку, виживуть тільки сильні держави і нації. Водночас, він підкреслив, що Конституційний Суд України є одним із стрижнів юридичного і морального існування Української держави.

24.11.2021

  

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України