З робочим візитом Конституційний Суд України відвідала Делегація Республіки Індонезія

Версія для друку

З робочим візитом Конституційний Суд України відвідала Делегація Республіки Індонезія

 

26.09.2018

У Конституційному Суді України відбулася зустріч в.о Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького та судді Суду Віктора Городовенка з делегацією комітету з питань правової політики, прав людини та безпеки Палати Народних Представників Парламенту Республіки Індонезія та Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індонезія в Україні Юдді Кріснанді.

У заході також взяли участь Голова комітету з питань правової політики, прав людини та безпеки Палати Народних Представників Парламенту Республіки Індонезія Ерма Суряні Ранік, члени Парламенту Республіки Індонезія Херман Херрі, Джон Кенеді Азіс, Муляді, Мохаммад Тоха, Алмуззамміл Юсуф, Хасрул Азвар, Теуку Тауфігулхаді, Доссі Іскандар Прасетьо, Мухаммад Азіс Сямсуддін, Перший секретар з політичних питань Посольства Республіки Індонезія в Україні Дату Путра Персада, голова політичного відділу Посольства Республіки Індонезія в Україні Юрсан Хадромі, Голова відділу протоколу та консульства Посольства Республіки Індонезія в Україні Арго Буді Пракосо, керівник Секретаріату КСУ Ярослав Василькевич.

В.о. Голови Конституційного Суду України Олександр Тупицький поінформував гостей про історію створення Суду, засади його функціонування, структуру, вимоги до суддів, а також процедуру їх призначення та звільнення. Він зазначив, що незалежність України було проголошено 24 серпня 1991 року, проте лише шість років потому, після прийняття Конституції України та Закону України «Про Конституційний Суд України» у нашій державі почав діяти Конституційний Суд України, як єдиний орган конституційної юрисдикції.

Щодо статусу суддів КСУ було зазначено, що вони обираються на дев’ять років без права бути призначеними повторно. Суддею КСУ може стати громадянин України, який володіє державною мовою, на день призначення досяг сорока років, має вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ятнадцять років, високі моральні якості, є правником із визнаним рівнем компетентності.

Олександр Тупицький також розповів присутнім, що у 2016 році внесено зміни до Конституції України в частині правосуддя, а згодом, з урахуванням цих змін, був прийнятий новий Закон України «Про Конституційний Суд України». Також, з його розповіді гості дізналися, що Конституційний Суд України складається з 18 суддів: по шість суддів Суду призначають Президент України, Верховна Рада України та з’їзд суддів України. Судді КСУ набувають повноважень після складення ними присяги на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України не пізніше п’ятого робочого дня з дня призначення судді на посаду.

Крім того, Олександр Тупицький відповів на запитання гостей щодо діяльності органу конституційного контролю України, та проінформував про обрання суддів Конституційного Суду України за квотою Верховної Ради України, яке відбулося напередодні.

Суддя КСУ Віктор Городовенко наголосив, що Конституційний Суд України – це основний незалежний орган в державі, який відповідає за дотримання Конституції України. Він розповів про досягнення конституційної реформи, зокрема, щодо конкурсного відбору суддів КСУ, та детально зупинився на цій процедурі.

Промовець зазначив, що відбір кандидатур на посаду судді КСУ здійснюється на конкурсних засадах. За його словами, кожна гілка влади формує власну комісію для обрання суддів Конституційного Суду України. Щодо осіб, яких призначає Президент України, додав суддя, відбір здійснює конкурсна комісія, створена Президентом України, у Верховній Раді України – комітет, до предмета відання якого належать вказане питання, а при розгляді кандидатур від з’їзду суддів – Рада суддів України.

Відповідаючи на питання гостей, суддя КСУ розповів про процедуру оприлюднення актів Конституційного Суду України. Він зазначив, що оприлюднення всіх актів Суду за результатами конституційного провадження здійснюється на офіційному веб-сайті Суду або в окремих випадках за ухвалою Суду – в Залі засідань Суду, але не пізніше наступного робочого дня після їх ухвалення. Також, опублікування актів Суду разом з окремими думками суддів здійснюється у офіційному виданні «Вісник Конституційного Суду України», – підсумував Віктор Городовенко.

Голова комітету з питань правової політики, прав людини та безпеки Палати Народних Представників Парламенту Республіки Індонезія  Ерма Суряні Ранік розповіла про заплановані реформи Конституційного Суду Республіки Індонезія та про необхідність поглиблення знань та обміну досвідом провідних конституційних судів світу з метою впровадження ефективних змін в конституційне судочинство Індонезії. Також вона коротко проінформувала про історію, структуру та стан справ у Конституційному Суді Республіки Індонезія.

Голова делегації зазначила, що Конституційний Суд Індонезії був заснований у 2003 році та складається з дев’яти суддів. Промовець зауважила, що судді КС призначаються за поданням органів влади: Ради народних представників, Верховного суду і Президента. Голова Конституційного Суду, додала вона, обирається суддями і затверджується на посаду Президентом.

Наприкінці зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні Юдді Кріснанді подякував за гостинність і досвід, яким Конституційний Суд України люб’язно поділився та висловив сподівання на розвиток та поглиблення дружніх відносин між конституційними судами України та Республіки Індонезія у дусі конструктивного співробітництва.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили й інші актуальні питання конституційного судочинства в Україні, а також шляхи подальшого співробітництва задля посилення інституційної спроможності конституційних судів України та Індонезії.

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України