ЗІБ: Чи достатньо 10 років для очікування рішення ЄСПЛ, скаже КС (15 червня, 2023)

Версія для друку

 

Закон і бізнес, 15 червня 2023 р.

Чи достатньо 10 років для очікування рішення ЄСПЛ, скаже КС

 

Суддя-доповідач у справі - Володимир Мойсик.

Суддя-доповідач у справі - Володимир Мойсик.

Європейський суд з прав людини не обмежений у термінах розгляду скарг. То чи може визначатися пресічний строк для перегляду рішень національних судів на підставі рішення ЄСПЛ?

З таким питанням почав розбиратися другий сенат Конституційного Суду з огляду на приписи п.2 ч.2, ч.3 ст.321 Господарського процесуального кодексу, повідомляє «Закон і Бізнес».

Конституційність зазначених положень поставлена під сумнів у конституційній скарзі Приватного підприємства «Генеральний будівельний менеджмент».

Під час пленарного засідання суддя-доповідач Володимир Мойсик поінформував, що підприємство стверджує, що у разі застосування оспорюваних положень ГПК «особа фактично позбавлена можливості звернутися до Верховного Суду із заявою про перегляд судових рішень в її справі, якщо рішення ЄСПЛ, яким встановлено порушення прав такої особи, постановлено після спливу 10-річного строку з дня набрання законної сили рішеннями національного суду, адже цей строк не підлягає поновленню».

На думку скаржника, застосування цих приписів призводить до звуження права на судовий захист, порушення принципу юридичної визначеності та принципу справедливого судового розгляду як складових частин принципу верховенства права. Тим більше, що на практиці такі скарги не є пріоритетними для ЄСПЛ. Отже, їх розгляд може тривати і більше 10 років.

В.Мойсик повідомив, що він направив запити до наукових установ і навчальних закладів, органів державної влади, зокрема, Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції із проханням висловити позиції щодо порушених у конституційній скарзі питань.

У цій справі Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Закон і бізнес

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України