Зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна із Главою Офісу Ради Європи, Представником Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва паном Мортеном Енбергом

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)

 

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна із
Главою Офісу Ради Європи, Представником Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва паном Мортеном Енбергом

 

3 лютого 2017 року у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна із Главою Офісу Ради Європи, Представником Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва паном Мортеном Енбергом.

У зустрічі взяли участь суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, керівник проекту «Підтримка впровадження судової реформи в Україні» Андрій Кавакін, керівник проекту «Сприяння реформуванню виборчого законодавства та проведенню конституційної реформи в Україні» Сергій Ткаченко.

На початку зустрічі Юрій Баулін  відзначив багаторічну співпрацю Конституційного Суду України з Радою Європи і висловив сподівання на  подальше співробітництво.

У ході розмови Голова КСУ зупинився на питаннях, що стосуються конституційної реформи в Україні, ефективності вітчизняної судової системи та захисту прав громадян, а також взаємодії єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні з органами Ради Європи.  З огляду на це вкрай важливим є прийняття Верховною Радою України змін до Закону України "Про Конституційний Суд України", які сприятимуть ефективності вітчизняної судової системи. Юрій Баулін зазначив, що до Конституційного Суду України вже надійшло 45 конституційних скарг, але вони ще не розглядаються, оскільки процедура їх розгляду буде закріплена в новому законі.

Юрій Баулін розповів присутнім про участь в урочистому відкритті Судового року, який нещодавно проходив у місті Страсбург. В рамках цієї зустрічі були обговорені питання співпраці Конституційного Суду України з Радою Європи, зокрема заходи в рамках Плану дій Ради Європи для України на найближчі роки. В подальшому, зазначив Голова КСУ, треба врахувати всі можливі пропозиції для включення Плану дій Ради Європи.

Голова КСУ також поінформував співрозмовників про те, що Конституційний Суд України є членом Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів, яка була започаткована у жовтні 2015 року в м. Вільнюс. Головування в Асоціації здійснюється Головою кожного члена Асоціації строком на 1 рік. З 1 січня 2017 року головування в Асоціації перейшло до України.

Юрій Баулін повідомив, що у травні цього року Конституційний Суд України планує проведення Другого конгресу Асоціації, який відбудеться у м. Харкові, на тему: „Роль конституційних судів в розвитку положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів“ і запросив гостей взяти участь у цьому заході.

У свою чергу Глава Офісу Ради Європи, Представник Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва пан Мортен Енберг подякував Юрію Бауліну за теплі слова, зазначивши, що діалог між Радою Європи й Україною останнім часом суттєво активізувався. Він також підкреслив, що пропозиції, висловлені щодо подальшого співробітництва між КСУ та РЄ є дуже слушними й вчасними і будуть передані до Секретаріату РЄ для подальшого включення до наступного плану дій Ради Європи щодо України.

У цьому зв᾿язку Голова Суду висловив сподівання на сприяння Ради Європи, зокрема, в організації ознайомчих візитів суддів Конституційного Суду України до Європейського суду з прав людини, а також проведенні наукових форумів, круглих столів з суддями ЄСПЛ  та експертами РЄ.

Суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук зазначив, що Конституційному Суду України на сьогоднішній день вдалося сформувати основи доктрини дружнього ставлення до міжнародного права при прийнятті рішень та висновків. «Ми потребуємо співпраці з Радою Європи, тому, що це є нашою практичною необхідністю», - підкреслив суддя.

Підбиваючи підсумки, сторони подякували одна одній за змістовну зустріч і наголосили на необхідності продовження всебічного діалогу між Україною та Радою Європи.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України