Зустріч Голови КСУ А.Головіна з делегацією польських вчених-конституціоналістів

Версія для друку

Зустріч Голови Конституційного Суду України з делегацією польських вчених-конституціоналістів

 

Голова Конституційного Суду України відзначив важливість співпраці конституціоналістів України та Польщі. Про це йшлося під час зустрічі  з польськими вченими-конституціоналістами, яка відбулася 11 березня у Конституційному Суді України. Привітавши делегацію польських науковців – вчених провідних правових шкіл Польщі – на чолі із співголовою українсько-польського клубу конституціоналістів, професором Веславом Скшидло,  Анатолій Головін із задоволенням констатував, що  багаторічний українсько-польський діалог успішно продовжується й на сьогодні.

У ході зустрічі польські фахівці високо оцінили науковий і практичний досвід суддів  КСУ та зазначили, що судді Конституційного Трибуналу Республіки Польща використовують напрацювання Конституційного Суду України. У свою чергу А. Головін повідомив, що Конституційний Суд України працює стабільно в межах своїх повноважень, ефективно розглядаючи   конституційні подання та конституційні звернення. При цьому він наголосив, що покращення доступу громадян до конституційного судочинства є одним із пріоритетів роботи Суду, свідченням чого є  кількість рішень Конституційного Суду України за зверненнями громадян, яка за минулий рік є значно більшою, ніж у попередні роки діяльності Суду.

Співрозмовники також відзначили, що між Україною та Польщею є спільні питання у сфері конституційної юстиції, та обговорили напрями діяльності, яку проводить Українсько-польський клуб конституціоналістів, створений у 2006 році.

Так, 10 березня ц.р. на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл на тему: „Розвиток конституціоналізму в Україні та Польщі: історія та сучасність“, у роботі якого взяли участь судді Конституційного Суду України Віктор Шишкін та Петро Стецюк. Вони поділилися з учасниками наукового зібрання теоретичним та практичним досвідом з питань конституційного судочинства. Також під час проведення круглого столу було презентовано  книгу „Перша Конституція Польщі 1791 р.: спроба правового аналізу“, автором якої є кандидат юридичних наук, доктор права П.Стецюк.

У підсумку співрозмовники обговорили перспективи співпраці, зокрема питання подальшої діяльності клубу, який робить великий  внесок у справу співробітництва наших країн у сфері конституційного судочинства.

Польські конституціоналісти щиро подякували за зустріч, організовану Судом, під час якої вони оглянули  Зал засідань та фонди Бібліотеки КСУ, в котрих міститься і польська література з юриспруденції, та ще раз підкреслили велику зацікавленість в поглибленні взаємозв’язків.

У зустрічі взяли участь: співголова Українсько-польського клубу, Голова ЦВК, суддя Конституційного Суду України у відставці, професор Володимир Шаповал; суддя Конституційного Суду України, голова постійної комісії з питань наукового та інформаційного забезпечення Конституційного Суду України Петро Стецюк; декан юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор Іван Гриценко.

 

 

 

 Фотоматеріали

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України