Зустріч Голови КСУ з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні

Версія для друку

Зустріч Голови Конституційного Суду України

з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні

 

17.07.2019

Голова КСУ Наталя Шаптала провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере, під час якої сторони обговорили, зокрема, питання забезпечення прав людини та подальші напрями співпраці.

У заході взяли участь керівник Секретаріату Конституційного Суду України Ярослав Василькевич, перший заступник керівника Секретаріату Конституційного Суду України – керівник Департаменту організаційної роботи Секретаріату Суду Лариса Бірюк, перекладач Посольства Турецької Республіки в Україні Ігор Найговзін.

Вітаючи пана Посла, Наталя Шаптала відзначила, що нинішня зустріч ще раз підкреслює стратегічну важливість українсько-турецьких відносин.

«Конституційний Суд України зацікавлений у продовженні ефективного діалогу з Конституційним Судом Турецької Республіки, оскільки така співпраця сприяє вдосконаленню механізмів забезпечення прав людини та розвитку демократичних цінностей обох держав», – підкреслила Голова КСУ.

Наталя Шаптала акцентувала увагу на доповіді заступника Голови Конституційного Суду Турецької Республіки Енгіна Їлдіріма, яку він представив на міжнародній конференції «Права людини і національна безпека: роль органу конституційної юрисдикції», що відбулася напередодні Дня Конституції України під егідою Конституційного Суду України.

Виступ Енгіна Їлдіріма, за словами Голови КСУ, вкотре продемонстрував, як багато спільних викликів постають перед органами конституційної юрисдикції обох держав, зокрема, щодо захисту прав і свобод людини в контексті забезпечення національної безпеки та дотримання балансу інтересів людини, з одного боку, а держави – з іншого.

Питання захисту національної безпеки є актуальним для органів конституційної юрисдикції багатьох держав, підкреслила Голова Суду, та насамперед для тих, які в тій чи іншій мірі зазнали зовнішнього силового втручання. Наталя Шаптала зазначила, що Турецька Республіка, виходячи зі складної ситуації, що склалася в країні у 2016 році, дотрималася принципу гуманізму та забезпечила захист прав людини, що було високо оцінено європейськими інституціями.

Ягмур Ахмет Гюльдере висловив переконання, що співпраця між країнами загалом, а також окремими інституціями України та Турецької Республіки зокрема є надзвичайно важливою.

«Україна наш стратегічний партнер, тож Посольство Турецької Республіки в Україні готове сприяти розширенню нашого співробітництва у багатьох сферах, зокрема у сфері конституційного правосуддя», – запевнив Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні.

У контексті обговорення питання захисту прав і свобод людини та забезпечення національної безпеки Ягмур Ахмет Гюльдере поінформував Голову КСУ про спробу державного перевороту в Туреччині, що відбулася у 2016 року. За його словами, ці події стали серйозним викликом для народу Турецької Республіки. Пан Посол зауважив, що наразі у світі зростає рівень терористичних загроз, тож тематика забезпечення національної безпеки та дотримання балансу інтересів  та прав людини є вкрай актуальною.

Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала висловила вдячність Надзвичайному і Повноважному Послу Турецької Республіки в Україні Ягмуру Ахмету Гюльдере за ініціативу зустрічі й наголосила, що фахове співробітництво та обмін досвідом у вирішенні проблем, що є подібними для обох країн, – особливо важливі та необхідні.

Під час зустрічі сторони обговорили й інші актуальні питання та висловили готовність до подальшого діалогу задля вирішення актуальних питань конституційного судочинства.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України