Зустріч у Конституційному Суді України з професором Гарвардської школи права Роберто М.Унгером

Версія для друку

 

 

Зустріч у Конституційному Суді України з професором Гарвардської школи права Роберто М.Унгером

 

 У рамках заходів, присвячених до Всеукраїнського тижня права, в Конституційному Суді України 10 грудня 2012 року відбулася зустріч з відомим бразильським економістом, соціальним теоретиком і політиком, професором Гарвардської школи права Роберто М.Унгером. За дорученням Голови Конституційного Суду України Анатолія Головіна в зустрічі взяли участь заступники Голови Суду Юрій Баулін і Сергій Винокуров. Також були присутні президент Австрійсько-російського юридичного товариства Леопольд Шпехт і глава представництва фонду «Стабільна Україна» Наталія Шейко.

У ході розмови Сергій Винокуров та Юрій Баулін висловили глибоку повагу до заслуг одного з найвизначніших інтелектуалів світу, зокрема відзначили те, що Роберто М.Унгер був одним із професорів президента США Барака Обами.

Заступники Голови Конституційного Суду України також ознайомили співрозмовників з основними засадами діяльності, особливостями рішень і висновків КСУ, зауваживши, що вони є обов`язковими для виконання як усіма громадянами, керівництвом держави, так і самим Судом. Тому позиції, висловлені в рішеннях Конституційного Суду України, є основоположними для прийняття його подальших рішень, наголосили конституціоналісти.

 Вони запропонували професору Унгеру діалог стосовно актуальних для сучасного світу питань, у тому числі в галузі конституційного права. Зокрема поцікавилися його поглядом щодо можливостей органів конституційної юрисдикції забезпечувати соціальні права громадян в складних економічних умовах, коли з одного боку існують конституційні зобов`язання, з іншого – дефіцит державного бюджету. Відповідаючи на запитання, науковець зауважив, що багато сучасних конституцій пропонують громадянам великий набір прав, але при цьому не передбачають дієвих механізмів їх забезпечення. Тому конституційні суди повинні шукати вирішення суперечностей між записаними в конституціях гарантіями і реальними можливостями держави щодо їх реалізації. За один раз знайти таке рішення неможливо, це можна зробити тільки поступовими кроками, рухаючи вперед конституційну думку, зазначив професор Унгер.

Крім того, він висловив своє бачення стосовно глобальних проблем суспільно-економічного розвитку в наступні десятиліття, функцій і перспектив правової освіти та її впливу на розвиток політики і суспільства у світі тощо.

Українські конституціоналісти окремо подякували Леопольду Шпехту за його адвокатські зусилля з захисту інтересів України в галузі комерційного права.

 Юрій Баулін і Сергій Винокуров також ознайомили гостей з приміщенням Конституційного Суду України, залою засідань, музейною експозицією, а на завершення зустрічі подарували їм перекладені англійською мовою збірку рішень Суду і матеріали науково-практичних конференцій, що проходили в КСУ.

У свою чергу професор Унгер висловив побажання і надалі підтримувати відносини з Конституційним Судом України.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України