ДГЕ та НАЗК підписали Меморандум про співпрацю

Версія для друку

Дорадча група експертів (ДГЕ) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 7 грудня 2023 року підписали Меморандум про співпрацю для консолідації зусиль у сфері запобігання корупції, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, зокрема суддів Конституційного Суду України.

Голова ДГЕ Алеш Залар подякував Голові НАЗК Олександрові Новікову за підтримку діяльності Дорадчої групи експертів та зазначив:

“Досить символічно та показово, що новостворена ДГЕ насамперед підписала Меморандум про співпрацю саме з НАЗК. Адже місія НАЗК звучить як „Будуємо доброчесну владу та справедливе суспільство‟ і є максимально співзвучною нашій великій спільній меті, а це – доброчесний та професійний Конституційний Суд України”.

Алеш Залар також висловив сподівання, що співпраця між ДГЕ та НАЗК буде плідною та дозволить більш повно та якісно оцінювати кандидатів на посади судді Конституційного Суду України.

Секретар ДГЕ Ярослав Романюк додав, що успіх важливих реформ завжди залежить від якості співпраці всіх залучених сторін і взаємодія ДГЕ з НАЗК дозволить сформувати ефективний механізм відбору професійних та доброчесних майбутніх суддів КСУ.

Голова НАЗК Олександр Новіков заявив про беззаперечну підтримку та повну готовність із боку НАЗК допомогти Дорадчій групі експертів максимально якісно виконати свою роботу з оцінювання кандидатів.

“Свого часу я сам проходив подібне перевіряння, яке ДГЕ здійснюватиме щодо кандидатів на посади судді Конституційного Суду України. Тож ми готові допомогти Дорадчій групі експертів у тому, аби лише доброчесні люди вершили правосуддя, зокрема у КСУ. Адже доброчесність – це ціннісний фундамент для перемоги свободи, демократії та верховенства права”, – зазначив Олександр Новіков.

Меморандум, зокрема зумовлює оперативне отримання членами Дорадчої групи експертів інформації, копій документів та матеріалів, що потрібні для виконання функцій ДГЕ, визначених Законом України „Про Конституційний Суд України‟.

Нагадаємо також, що 4 грудня ДГЕ ухвалила Методологію оцінювання моральних якостей і рівня компетентності у сфері права кандидатів на посади судді Конституційного Суду України, а також активно розпочала працювати з отриманими документами щодо кандидатів та збирати стосовно них потрібну для оцінювання інформацію.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України