Порядок допуску до КСУ

Версія для друку

ПОРЯДОК ДОПУСКУ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ ТА ЗАЛІВ ЗАСІДАНЬ 

 

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про Конституційний Суд України» (далі – Закон) розгляд справ на пленарних засіданнях Великої палати Конституційного Суду України (далі – Велика палата), сенату Конституційного Суду України (далі – сенат) здійснюється відкрито, за винятком закритої частини цих засідань.

Осіб, які виявили бажання бути присутніми на відкритій частині пленарного засідання Великої палати, сенату, допускають до приміщення Конституційного Суду України (далі  Суд) та до Зали засідань Суду в порядку, встановленому Регламентом.

Справи, конституційне провадження щодо яких відкрито, Суд розглядає в порядку письмового або усного провадження. Форму провадження визначає Сенат, Велика палата (стаття 64 Закону).

Відповідно до § 68 Регламенту Суду визначається Порядок допуску до приміщення Суду та до Зали засідань Суду:

1. Загальні правила допуску до приміщення Суду посадових і службових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян України, іноземців, осіб без громадянства встановлюються Порядком допуску на об’єкти Суду, затвердженим розпорядженням Голови Суду.

2. Учасники конституційного провадження, залучені учасники конституційного провадження, представники засобів масової інформації, інші особи, які бажають бути присутніми на відкритій частині пленарного засідання сенату чи Великої палати, допускаються до приміщення Суду за списками, які передаються до чергового підрозділу охорони Суду, відповідно до Порядку допуску на об’єкти Суду після пред’явлення паспорта, а представники засобів масової інформації – паспорта та журналістського посвідчення. Зазначені особи мають право перебувати у приміщенні Суду та Залі засідань Суду з кіно-, фото-, аудіо- та відеотехнікою, ноутбуками, планшетами, мобільними телефонами, що мають автономне живлення.

3. Особи, які перебувають у приміщенні Суду, зобов’язані дотримуватися Правил внутрішнього трудового розпорядку в Суді.

4. У приміщення Суду не допускаються:

1) особи, які ухиляються від проходження контролю на безпеку;

2) особи зі зброєю, крім осіб, визначених у Порядку допуску на об’єкти Суду;

3) відвідувачі з не зазначеними в замовленні на перепустку засобами індивідуального зв’язку, кіно-, фото-, аудіо- та відеотехнікою, комп’ютерною технікою, а також валізами, господарськими пакетами, портфелями, папками великих розмірів;

4) відвідувачі з речовинами (предметами), які мають різкий запах, є вибухонебезпечними чи легкозаймистими;

5) відвідувачі з явними ознаками психічних захворювань, алкогольного чи наркотичного сп’яніння, з тваринами.

5. Особи, які бажають бути присутніми на відкритій частині пленарного засідання сенату чи Великої палати, допускаються до Зали засідань Суду до початку цього засідання або під час перерви.

Згідно зі статтею 73 Закону:

– користуватися засобами мобільного зв’язку під час проведення пленарних засідань не дозволяється;

– учасники конституційного провадження, перекладач, свідок, спеціаліст, експерт, інші учасники конституційного провадження, залучені Судом до участі у справі, за неповагу до Суду, що виразилася у злісному ухиленні від явки на засідання, пленарне засідання Сенату, Великої палати або в непідкоренні цих та інших осіб розпорядженню головуючого чи в порушенні порядку під час таких засідань, а також інші присутні у Залі засідань особи (крім суддів Суду) за вчинення будь-яких дій, які свідчать про явну зневагу до Суду, несуть відповідальність в порядку, визначеному законом;

– дотримання порядку в Залі засідань забезпечує служба судових розпорядників Суду;

– за ухвалою сенату чи Великої палати судовий розпорядник випроваджує порушника із Зали засідань.

Інформація про день і час проведення відкритої частини пленарного засідання сенатів, Великої палати розміщується на офіційному вебсайті Суду (www.ccu.gov.ua).

Особи, які бажають бути присутніми на пленарних засіданнях сенату, Великої палати мають до початку розгляду справи подати заяви.

Заява має містити такі дані:

– прізвище, ім’я, по батькові особи, яка бажає бути присутньою на пленарному засіданні;

– контактний телефон.

Судовий розпорядник визначає місце для розміщення в Залі засідань присутнім особам.

Заява надсилається поштою за адресою: Україна, 01033, м.Київ, вул. Жилянська,14, чи електронною поштою на адресу inbox@ccu.gov.ua за формою або передається до Управління документального забезпечення Секретаріату Конституційного Суду України.

Допуск осіб до приміщення Суду проводиться за пред’явленням паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу, та відповідно до Порядку допуску на об’єкти Суду.

Особи, які вчасно не подали заявку або належним чином її не оформили, не мають при собі документів, які засвідчують особу, до Суду не допускаються.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України