1 травня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Відбулися засідання Суду: ухвалили низку ухвал

Версія для друку

 

1 травня, 2024

У середу, 1 травня ц.р., Перший сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Падєріна Володимира Олександровича щодо конституційності пункту 5 частини першої статті 46 Закону України „Про вищу освіту“. У пленарному засіданні Суд оголосив перерву. Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань у відкритій частині.

Перший сенат у справі за конституційною скаргою Петричука Олександра Анатолійовича щодо конституційності пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалив Ухвалу про відмову від розгляду цієї справи на розсуд Великої палати Суду.

Другий сенат на відкритій частині пленарних засідань у формі письмового провадження розглядав справи за двома конституційними скаргами Плескача В’ячеслава Юрійовича щодо конституційності частини першої статті 423 Цивільного процесуального кодексу України. Суд дослідив матеріали цих справ у відкритій частині та перейшов до закритої частини пленарних засідань.

Крім того, Другий сенат на закритій частині пленарних засідань продовжив розгляд справ за конституційними скаргами:

Їхній розгляд Суд продовжить на одному з наступних пленарних засідань.

Крім того, Другий сенат на засіданні розглядав питання щодо визначення форми конституційного провадження у справах за конституційними скаргамиЗа результатами розгляду у справах за конституційними скаргами Ващенка Сергія Євгенійовича про конституційність окремих приписів частини другої статті 21, частини першої, пункту 2 частини другої статті 22, окремих приписів статті 1175 Цивільного кодексу України та Колмикова Вячеслава Аркадійовича щодо конституційності частини першої статті 61 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“ Другий сенат визначив форму розгляду – письмове провадження.

Цього ж дня відбулися засідання колегій суддів Першого сенату, на яких судді розглядали питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами.

За результатами розгляду колегії суддів ухвалили 3 ухвали (остаточні) про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами:

Водночас колегії суддів Першого сенату на одному з наступних засідань продовжать розгляд питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами Яцюка Олександра Васильовича щодо конституційності глави 24-1, частини першої статті 297-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Яценка Йосипа Васильовича щодо конституційності частини другої статті 65 Закону України „Про виконавче провадження“.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України