6 вересня. Порядок денний засідань КСУ (затверджений). Відбулися засідання Великої палати: розглядали справи за конституційними поданнями. Суд ухвалив 56 ухвал

Версія для друку

06.09.2022

У вівторок, 6 вересня, Велика палата на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справ:

- за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України „Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)“;

- за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України статей 133-191, підпункту 2 пункту 2 розділу ХХХХІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Виборчого кодексу України.

Їхній розгляд буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань.

Крім того, Велика палата на засіданні ухвалила 54 ухвали про подовження до 6 жовтня 2022 року строку ухвалення колегіями суддів Суду ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними поданнями Верховного Суду, 99 народних депутатів України, конституційним зверненням Верховної Ради України та конституційними скаргами.

Цього ж дня відбулося засідання Першої колегії суддів Другого сенату, на якому розглядалося питання щодо відкриття конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами громадян.

За результатами розгляду ухвалено Ухвалу колегії суддів (не одностайну) про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Калити Вікторії Алімівни щодо відповідності Конституції України положень абзаців дев’ятого, десятого підпункту 41 пункту 21 розділу І, пункту 6,  абзацу шостого пункту 19 розділу ІІ „Прикінцеві і перехідні положення“ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури“ від 19 вересня 2019 року № 113–ІХ. Питання щодо відкриття конституційного провадження у цій справі розглядатиметься на засіданні Другого сенату.

У справі за конституційною скаргою Євстіфеєва Микити Ігоровича щодо відповідності Конституції України положень частини другої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено Ухвалу колегії суддів (остаточну) про відмову у відкритті конституційного провадження.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України