Другий сенат Суду перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Бурми К.А.

Версія для друку

23 листопада, 2022

Сьогодні, 23 листопада 2022 року, Другий сенат на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Бурми Кирила Андрійовича щодо відповідності Конституції України приписів статті 51 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Василь Лемак виклав зміст конституційної скарги, підстави для відкриття конституційного провадження у справі та обґрунтування заявника.

Як зазначив суддя-доповідач, Бурма К. А. оспорює приписи статті 51 ЦК України, якими установлено, що „до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин“.

Обґрунтовуючи твердження щодо неконституційності оспорюваних приписів, заявник зазначає, що до фізичної особи-підприємця застосовано нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, а отже, за такого законодавчого регулювання, на його думку, порушено принцип недискримінації (стаття 24 Конституції України) та унеможливлено застосування до фізичної особи-підприємця принципу незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів в аспекті пом’якшення відповідальності особи (стаття 58 Конституції України).

Суддя-доповідач також повідомив, що було направлено запити до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, низки закладів вищої освіти із проханням висловити позиції щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Другий сенат дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

На пленарному засіданні були присутні представник суб’єкта права на конституційну скаргу Станіслав Гришин, представник Верховної Ради України, керівник Відділу зв’язків з органами правосуддя Апарату Верховної Ради України Аркадій Лаптієв та інші громадяни України.

Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути на сайті Суду в рубриці Архів відеотрансляцій засідань“.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України