Хроінка розгляду справ - 16-20 лютого 2015 р.

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-11-38

факс 287-36-16

 

Хроніка розгляду справ

16-20 лютого 2015 р.

 

16 лютого

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

17 лютого

 

Конституційний Суд України на пленарному засіданні у формі письмового слухання почав розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення словосполучення „за місцем його вчинення“, використаного в частині першій статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суд завершив дослідження матеріалів справи у відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої частини для прийняття рішення.

 

***

Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статті 112 Конституції України в системному зв'язку з її положеннями статей 106, 128, 131, 154, 156 та інших статей, що визначають повноваження Президента України.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних пленарних засідань.

 

***

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання про розподіл конституційного подання, що надійшло до Конституційного Суду України від Виконавчого комітету Першотравневої у м. Чернівці ради щодо офіційного тлумачення положень преамбули, абзацу другого статті 1, частини першої статті 2 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності“ у їх  взаємозв’язку з положеннями абзаців другого, третього, четвертого, восьмого частини четвертої статті 4 цього закону, частини другої статті 19 Конституції України, статті 20 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“.

На засіданні колегії затверджено суддю-доповідача.

 

18 лютого

 

Конституційний Суд України на засіданні продовжив розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянки Кушнір Оксани Олександрівни щодо офіційного тлумачення положень статті 785 Цивільного кодексу України.

Суд прийняв ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 2 статті 45 Закону України „Про Конституційний Суд України“ – невідповідність конституційного звернення вимогам, передбаченим Конституцією України, цим законом.

 

***

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадян Толмачова Віктора Павловича та Толмачової Валентини Миколаївни щодо офіційного тлумачення положень частин другої, четвертої статті 7, частини першої статті 8 Житлового кодексу Української РСР та частини другої статті 383 Цивільного кодексу України.

Суд продовжить розгляд цього питання на одному з наступних засідань.

 

***

 

Друга колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Давиденка Костянтина Ярославовича щодо офіційного тлумачення положення пункту 2 частини першої статті 324 Цивільного процесуального кодексу України у взаємозв’язку з положеннями статей 55, 64, 129 Конституції України.

 

***

Постійна комісія з міжнародних зв’язків на засіданні обговорювала питання внесення пропозицій до проекту Плану дій Ради Європи  для України на 2015-2017 рр. відповідно до листа Міністерства закордонних справ України  від 28.01.2015 року.

 

19 лютого

 

Конституційний Суд України на засіданні обговорював питання про форму розгляду справи за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про всеукраїнський референдум“.

Суд вирішив розглянути цю справу у формі усного слухання.

 

***

 

Конституційний Суд України на засіданні розглядав питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням компанії „Vuldi (UK) Limited“, компанії „Vuldi Clothing Limited“, а також підприємства „Валді-Україна“ в особі ліквідатора Мороза Дмитра Анатолійовича щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 53, частини третьої статті 1113 Господарського процесуального кодексу України у взаємозв’язку з окремими положеннями його статей 51, 109, 110, 1113, 1114 цього кодексу, пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України.

Суд продовжить розгляд цієї справи на одному з наступних засідань.

 

***

 

Перша колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Распопова Віктора Алєксєєвіча щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

 

Друга колегія суддів на засіданні продовжила розгляд питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Давиденка Костянтина Ярославовича щодо офіційного тлумачення положення пункту 2 частини першої статті 324 Цивільного процесуального кодексу України у взаємозв’язку з положеннями статей 55, 64, 129 Конституції України.

Ухвалою колегії відмовлено у відкритті конституційного провадження. Здійснюється підготовка справи до розгляду на одному із засідань Суду.

 

***

 

Третя колегія суддів на засіданні розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей“ від 7 листопада 2014 року № 595.

Розгляд цього питання буде продовжений на одному з наступних засідань колегії.

 

20 лютого

 

Судді Конституційного Суду України працювали у колегіях та постійних комісіях, а також готували матеріали справ для розгляду на наступних засіданнях.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2023 Конституційний Суд України