Конституційний Суд України отримав нові словники української мови

Версія для друку

 

5 квітня, 2024

Український мовно-інформаційний фонд НАН України передав Бібліотеці Конституційного Суду України як подарунок 14 томів видання „Словник української мови у 20 томах“.

Двадцятитомовий „Словник української мови“ – академічний тлумачний словник української мови, створений за програмою Національної словникової бази України. Під керівництвом академіка В.М. Русанівського протягом 2001–2006 років завершено першу редакцію Словника, а 2010 року вийшов друком його перший том. На сьогодні вже опубліковано 14 томів Словника.

Цей Словник є наступником одинадцятитомового академічного «Словника української мови» (1970–1980). У процесі укладання проведено велику роботу з його деідеологізації, звільнення від рудиментів тоталітарної доби, що становили значну частину обсягу попередника.

Двадцятитомовий „Словник української мови“ охоплює загальновживану лексику сучасної української літературної мови, поширені терміни, діалектизми та усталені словосполуки. Джерела, використані у Словнику, відображають розмаїття текстів художньої літератури із XVIII століття до сьогодення, а також Біблії, народної творчості, публіцистики тощо.

Кожен том Словника містить понад 10 000 словникових статей. Вони розраховані на широке коло користувачів, передусім тих, кого цікавить українська мова.

Конституційний Суд України висловлює вдячність Українському мовно-інформаційному фонду НАН України в особі його директора Володимира Широкова за передані словники, що будуть корисними для працівників суду в роботі.

          

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України

 

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2025 Конституційний Суд України