Конституційний Суд України відвідала делегація Ради Європи

Версія для друку

Конституційний Суд України відвідала делегація Ради Європи

 

11.12.2019

10 грудня у Конституційному Суді України відбулася зустріч з делегацією Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.

У заході взяли участь зі сторони Конституційного Суду України: Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький, судді Суду Віктор Городовенко, Віктор Колісник, Олег Первомайський, Петро Філюк, Галина Юровська, керівник Секретаріату Конституційного Суду України Ярослав Василькевич; зі сторони Ради Європи: в.о. керівника Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Фредрік Сундберг та начальник відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар.

Під час зустрічі було обговорено, зокрема, питання ролі Конституційного Суду України в забезпеченні дотримання прав людини (через призму рішень Європейського суду з прав людини) та ролі індивідуальної конституційної скарги у захисті прав людини.

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький привітав гостей та відзначив важливість питань, винесених на обговорення. Він коротко поінформував гостей про справи, що знаходяться на розгляді Конституційного Суду України та висловив сподівання на поліпшення ситуації щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Так, Голова та судді КСУ акцентували увагу на рішеннях Конституційного Суду України, в яких юридичні позиції були сформовані з урахуванням усталеної практики Європейського суду з прав людини. У цих рішеннях захисту підлягали, зокрема, право особи на свободу особисту недоторканність. При цьому КСУ брав до уваги позиції ЄСПЛ щодо статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (рішення у справах «МакКей проти Сполученого Королівства, «Шторк проти Німеччини», «Станєв проти Болгарії», «Харченко проти України», «Шишков проти Болгарії» тощо), статті 2, 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (рішення у справах «Салахов та Іслямова проти України», «Михалкова та інші проти України»), вимог, яких необхідно дотримуватися під час законного затримання психічнохворих осіб (рішення у справі «Вінтерверп проти Нідерландів), необхідності судового характеру процедури позбавлення свободи (рішення у справі «Горшков проти України).

В.о. керівника Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Фредрік Сундберг та начальник відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар поінформували українську сторону про результати розгляду Комітетом Міністрів статусу виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини, зокрема, у справі «Олександр Волков проти України», яке стосується питання незалежності судової влади, дисципліни та кар’єри суддів.

Також в ході бесіди відбулося обговорення виконання рішень щодо справ земельного мораторію (справа «Зеленчук і Цицюра проти України»), надмірної тривалості проваджень (справи «Меріт та Світлана Науменко проти України») та справи «Швидка проти України».

Наприкінці заходу сторони подякували одна одній за інформативну та змістовну зустріч та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України