Конституційний Суд України вивчає латвійський досвід функціонування інституту конституційної скарги

Версія для друку

Конституційний Суд України вивчає латвійський досвід функціонування
інституту конституційної скарги

 

У Конституційному Суді України розпочалася серія лекцій та дискусій у формі вебінарів, які проводяться в рамках Програми проєкту «Reinforcing the Capacity of the Legal Service of the Constitutional Court of Ukraine» (Посилення потенціалу юридичної служби Конституційного Суду України) та триватимуть до 16 жовтня поточного року.  Вказаний захід проводиться за підтримки МЗС Латвійської Республіки.

Практичним досвідом діляться керівник зазначеного проєкту Алла Спале, керівник Юридичного департаменту Конституційного Суду Латвійської Республіки Кристапс Тамужс та радник Суду Еліна Подзорова.

Керівник Секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний подякував представникам Конституційному Суду Латвійської Республіки за можливість спільної реалізації проєкту. Він висловив сподівання, що подібний обмін досвідом дозволить ознайомитися як з теоретичними питаннями, що стосуються функціонування інституту конституційної скарги, так і з практичними аспектами, з якими Конституційному Суду Латвійської Республіки довелося зіткнутися як на початковій стадії впровадження скарги в правову систему Латвії, так і на більш пізніх етапах роботи з нею.  За словами Віктора Бесчастного досвід, набутий співробітниками Секретаріату Конституційного Суду України, буде корисним у щоденній його діяльності.

Під час першого вебінару, що відбувся 5 жовтня, представники Секретаріату Конституційного Суду України ознайомилися із організацією роботи органу конституційної юрисдикції Латвії та його структурою, а також основними напрямами комунікаційної стратегії Конституційного Суду Латвійської Республіки.

Програма наступних вебінарів передбачає обговорення низки питань щодо моделі Латвійської конституційної скарги, критеріїв її прийнятності, порядку підготовки справ за конституційними скаргами, правових наслідків рішень Суду, їх аргументації, а також механізму виконання рішень Суду.

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України