Засідання Першого та Другого сенатів та колегії суддів

Версія для друку

 

Засідання Першого та Другого сенатів та колегії суддів

02.06.2021

У середу, 2 червня, Перший сенат Конституційного Суду України на засіданні розглядав питання щодо визначення форми конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Костіни Миколи Васильовича щодо відповідності Конституції України окремого положення пункту 26 розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення“ Бюджетного кодексу України. За результатами засідання постановлено Ухвалу про розгляд справи у формі письмового провадження.

Цього ж дня відбулося пленарне засідання Другого сенату, на якому розглядалися справи за конституційними скаргами Кременчуцького Анатолія Михайловича та Павлика Владислава Володимировича щодо відповідності Конституції України положень частини десятої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також за конституційною скаргою Абрамовича Олексія Володимировича щодо відповідності Конституції України положення пункту 2 частини другої статті 40 Житлового кодексу Української РСР. Розгляд цих справ буде продовжено.

Крім того, відбулося засідання Другої колегії суддів Другого сенату на якому розглядалося питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України указів Президента України „Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України“ від 29 грудня 2020 року № 607/2020, „Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України“ від 26 лютого 2021 року № 79/2021, „Про деякі питання забезпечення національної безпеки України“ від 27 березня 2021 року № 124/2021. Розгляд цього питання буде продовжено на одному з наступних засідань колегії.

Також на засіданні Другої колегії Другого сенату розглядалося питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою громадянина України Губка Ігоря Івановича щодо конституційності положення пункту 1 частини п’ятої статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України. За наслідками розгляду цього питання постановлено Ухвалу колегії суддів про відмову у відкритті конституційного провадження. Конституційна скарга Губка І.І. передається на розгляд Другого сенату для вирішення питання щодо відкриття конституційного провадження у справі.

За конституційною скаргою Кошика Костянтина Валентиновича щодо відповідності Конституції України окремих приписів частини першої статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення постановлено Ухвалу Другої колегії суддів Другого сенату про відмову у відкритті конституційного провадження у справі (остаточна).

 

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2022 Конституційний Суд України