Дорадча група експертів ухвалила Методологію оцінювання моральних якостей і рівня компетентності у сфері права

Версія для друку

4 грудня, 2023

У понеділок, 4 грудня 2023 року, відбулося друге засідання Дорадчої групи експертів, на якому одноголосно було ухвалено Методологію оцінювання моральних якостей і рівня компетентності у сфері права (далі – Методологія) кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України.

Перед голосуванням секретар Дорадчої групи експертів Ярослав Романюк повідомив, що Дорадча група експертів спільно із її Секретаріатом працювали над удосконаленням Методології, тож документ є чітким і збалансованим з погляду визначення алгоритму та процедури оцінювання кандидатів.

Кожен із членів Дорадчої групи експертів висловив свою думку щодо Методології, позитивно оцінивши її, та підкреслив, що під час роботи над нею було використано найкращі світові стандарти та практики, а також досвід роботи подібних комісій в Україні.

Голова Дорадчої групи експертів Алеш Залар подякував колегам і працівникам Секретаріату за плідну роботу та висловив сподівання на її поглиблення.

Також Алеш Залар повідомив, що 28 листопада Дорадча група експертів офіційно отримала від Ради суддів України документи всіх кандидатів, яких вона допустила до конкурсу.

Водночас Голова Дорадчої групи експертів зазначив, що найближчим часом надійдуть документи щодо всіх кандидатів, яких Верховна Рада України допустила до конкурсу.

Після того, як Дорадча група експертів отримає документи від суб’єктів призначення, фізичні особи та громадські обєднання можуть офіційно надсилати на адресу Дорадчої групи експертів матеріали щодо відповідності або невідповідності певного кандидата або кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України критеріям високих моральних якостей і рівня компетентності у сфері права“, – нагадав Алеш Залар.

Алеш Залар також зазначив, що Дорадча група експертів вже активно почала працювати з отриманими документами щодо кандидатів та збирати стосовно них потрібну для оцінювання інформацію: „Наразі ми розсилаємо запити до відповідних установ для отримання інформації про кандидатів, що може бути використана під час оцінювання їхніх моральних якостей та рівня компетентності у сфері права“.

За його словами, найближчим часом Дорадча група експертів підпише меморандуми про співпрацю з державними органами та установами для інституціоналізації співпраці з отримання такої інформації щодо кандидатів.

Також Голова Дорадчої групи експертів вкотре закликав представників громадськості та всіх заінтересованих сторін до тісної, конструктивної та максимально плідної співпраці з Дорадчою групою експертів для якнайкращого результату оцінювання.

Відповідно до Закону України „Про Конституційний Суд України“ інформацію про рішення та діяльність Дорадчої групи експертів розміщують на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в розділі „Дорадча група експертів, на офіційній Facebook-сторінці Дорадчої групи експертів та на YouTube-каналі Дорадчої групи експертів.

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2024 Конституційний Суд України